Kompresör

CeTQ

Üye
Okuldaki proje dersim için küçük bi kompresör yapmaya karar verdim. Nitekim gereki malzemeleri temin ettim düzeneği kurdum ve çalıştırmaya hazır duruma getirdim fakat kafamda bazı sorular ve korkular var.Hava moturu olarak buzdolabı motoru tank içinde 2 kg lık piknik tüp kullanıyorum.Basınç Şalteri olarakda elimde etnanın 3/11 bar aralıklı çalışan şalteri var.Şalterin minimum çalıştırma basıncı 3 bar maximum deger içinde en az 7 bar.Korkum şu ki piknik tüp 7 bar basınca dayanabılır mı?Bazı sitelerde ve yapılanlarda okudugum piknik tüp güvenlik gereği 24 bar a kadar dayanabılırmıs.Kafamda ki soru ise elimde pasolu ayarlanabilir emniyet ventili var bunu 7.5 8 bar a nasıl ayarlayabılrım? Kafama takılanlar bunlar tavsiyeleriniz varsa yardım almaktan memnun olurum şimdiden teşekkürler...

anladığım kadarı ile elindeki emniyet ventili local emniyet ventili dimi şu an ne tip bir emniyet ventili elinde var bilmiyorum ama sabait mi ayarlanabilir mi onu bilmek lazım eğer ayarlanabilir ise üstünde bi kapak ve kapağı çıkardığında da ayar civataları olması lazım. O civatalar üzerinde sıkılarak yada gevşetilerek ayarlaması yapılır.

bence o küçük tüpü fazla zorlama tüpü patlatamazsan motoru kesin yakarsın :)

Piknik tüpleri basınca gayet dayanıklıdırlar zaten onun içine gaz konulurken çok yüksek basınçta konuluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri