kompresör ve jeneratör

mdbjk

Üye
öncelikle sayfadaki tüm arkadaşlara selamlar.benim sorum şu.elimizdeki vidalı kompresör jeneratör ile çalışıyor.manuel çalışmada sıkıntı yok.yalnız kumandadan kapatınca jeneratör de stop ediyor.bu sıkıntı neden olabilir.tşk ederim.beni bilgilendirirseniz sevinirim.saygılar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektriksel planlarını incelemeden ve sistem hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmadan bu konu hakkında yorum yapmamız çok zor . Siz manuel çalışma diyorsunuz , arkasından kumanda dan kapatıyorum diyorsunuz . Sizin kumandadan kapatmanız ile manuel çalışmanız arasında verdiğiniz kısacık bilgi ile bir ayrım yapmamız imkansız .

Mdbjk Merhabalar;

Kumanda dan kapattığınızda acil stop üzerinden mi kapatıyorsunuz,normalde motorda sürücü mü var yoksa kontaktör kullanılmış,pano ve kumanda buton resmi paylaşabilir misiniz,

Kolay Gelsin

Mdbjk Merhabalar;

Kumanda dan kapattığınızda acil stop üzerinden mi kapatıyorsunuz,normalde motorda sürücü mü var yoksa kontaktör kullanılmış,pano ve kumanda buton resmi paylaşabilir misiniz,

Kolay Gelsin
mmtkaya1.kumandadan kompresörü komple kapatmıyorum sadece çıkış havasını kapatmam lazım yani valfi. ama kompresör ve jeneratör aynı anda komple kapanıyor.sonra tekrar kompresörü Manuel devreye alıyorum.tşk ederim

Kompresör, belli zaman süresince, hava tüketinmi olmazsa, önce boşa geçer, bazı tarıfler, orıusıfı kapatma gıbı belirtir.
Daha sonrada motoru durdurur.
Belki jeneratörde, otomatık bir pozısyon varsa, hiç tüketim olmadıgında, jeneratörde stop a geçiyor olabilir. Arkadaşların belirttiği gibi, ya kulllanım kılavuzu, yada operatör panellerinin resmini koyun.

Kompresör, belli zaman süresince, hava tüketinmi olmazsa, önce boşa geçer, bazı tarıfler, orıusıfı kapatma gıbı belirtir.
Daha sonrada motoru durdurur.
Belki jeneratörde, otomatık bir pozısyon varsa, hiç tüketim olmadıgında, jeneratörde stop a geçiyor olabilir. Arkadaşların belirttiği gibi, ya kulllanım kılavuzu, yada operatör panellerinin resmini koyun.
zeybek hocam bu beton püskürtme robotu. kompresörü normalde kumandadan çıkış havasını kapattığım zaman kompresör yine çalışır vaziyette son 1 kaç gündür bu sıkıntı oluyor.jeneratör kapanınca kompresör mağlum stop ediyor.tekrar Manuel açıyorum.çıkış valfi kumandadan kaptmazsam normal çalışıyor betonu püskürtüyor

mmtkaya1.kumandadan kompresörü komple kapatmıyorum sadece çıkış havasını kapatmam lazım yani valfi. ama kompresör ve jeneratör aynı anda komple kapanıyor.sonra tekrar kompresörü Manuel devreye alıyorum.tşk ederim

Jeneratör sadece bu cihazı mı besliyor,jeneratör kapandığında jeneratör kumanda panosu üzerinde arıza mesajı yada hata sinyali var mı,
Sanki siz çıkış valfini kapattığınızda motor akımı çok hızlı düşüyorsa jeneratör dizel makina devri sabit tutmak için o hızda gazı keserek tepki veremiyorsa aşırı/düşük devir hatasından arızaya gidebilir ve stop yaptırabilir gibi geliyor,

Kolay Gelsin

Jeneratör sadece bu cihazı mı besliyor,jeneratör kapandığında jeneratör kumanda panosu üzerinde arıza mesajı yada hata sinyali var mı,
Sanki siz çıkış valfini kapattığınızda motor akımı çok hızlı düşüyorsa jeneratör dizel makina devri sabit tutmak için o hızda gazı keserek tepki veremiyorsa aşırı/düşük devir hatasından arızaya gidebilir ve stop yaptırabilir gibi geliyor,

Kolay Gelsin
evet jeneratörün ekranında hata sinyali var.motor akımı hızlı düşüyorsa ne yapmam lazım tşk ederim

Kolay Gelsin
hidrolik ve küçük bir motor daha var sade komyonun üzerinde

Dediğiniz kadarıyla bu sorun sonradan meydana geldiğine göre jeneratör gaz ayarlama sisteminde bir sıkıntı olabilir,doğru ve hızlı tepki vermiyordur,sorun jeneratör tarafında gibi görünüyor,jeneratör servis veya tamircisine baktırmak gerekebilir.
Eğer kompresör motoru sürücü ile kontrol ediliyorsa sürücü üzerinden yavaşlama rampasını biraz artırılabilir ki akım değişimleri biraz daha uzun olsun.
Ama yine de sorun jeneratör tarafı gibi duruyor.

Kolay Gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri