Kompresör enerji tasarruf modülleri ve inverter

elector

Üye
Arkadaşlar 3 adet kompresörümüz var ve pik yükte sadece 2 tanesi yetiyor.Fabrika 3 vardiya çalışıyor.Şimdi Atlas Copco'nun ES 8 enerji verimliliği modülleri var. Sizce bunlara gerek var mı yoksa bağımsız ve daha ucuz bir kontrol sistemi aynı işi görür mü?Sonuçta belli basınçlarda bir kompresörü devreden çıkartıp bir başka basınçta devreye almaktan başka ve eşit yaşlandırmaktan başka ne yapabilir ki bu modüller.Eldeki mevcut kontrol modüllerinde remote haberleşme kontakları varsa ES8'e gerek kalmadan bağımsız bir PLC'de lojik yazılabilir gibi geliyor bana.

Ek olarak Atlas Copco eski kompresörleri için inverter uygulamasını önermeyip direk yeni inverterli kompresör satmaya yönlendiriyor piyasayı.Kompresöre inverter uygulaması hakikaten tehlikeli midir? Eminim bu işi layıkıyla yapan firmalar vardır.
Cevaplar için peşinen teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yazızını çok geç farkettim.Yine de içimde ukde kalmasın.Bizde de 3 adet110kw atlaskomprasör var.enerji verimliliği için biz de invertör uygulamak istedikve vazgeçtik.
komprasör motoru fazla boşa çıkmıyorsa fazla bir tasarruf sağlamıyor.Eski kompresöre invertör uygulandığında vidada yağlama sorunları olabiliyor.Çünkü sistem motor hızı 1500d/dk diye düşünülmüş.Motor devrini düşürmekve basınca duyarlı hale getirmek iyi ama
koprasörün vida ve soğutma gurubunun uygun olması gerekiyor.

invertörlü kompresörde korktuğunuz her şey düşünülerek tasarlanmış zaten teknik katalok bulursanız inceleyin derim çok fazla tasarruf sağladığını söyleyemem ama gerçekten tüketim konusunda daha cimri

Biz GA160 larda denedik gayet güzel verim aldık, ama invertör tercih ediyorsanız kompresörün boş yük durum larını ve ne kadar boşta çalıştığını iyi analiz etmenizi tavsiye ederim.
yaklaşık 14 adet kompresör var boş yük yapan 1 tanesine verdik diğerleri otomasyondan tam yükte kaç adet ihtiyaç varsa o kadar alıyor. örn 7 tam yük ve + invertörlü

Arkadaşlar invertör uygulamasının sonradan normal yük boş yapan makinaya uygulan masını atlascopo tavsiye etmiyor çünkü motorun buna uygun olması gerekli ayrıca orjinal vsd makinalarda elektrinikon moduller bazı devir aralıklarını atlıyor sebebi vibrasyonun o devirlerde vidada artması bunun da vidaya zarar vermesini önlemek ayrıca sonradan vsd yaptıgınız makinayı ancak dogrusal olarak calısırken devriyle oynaya bilirsiniz orjinali durup tekrar çalışıp devreye girebilir orjinal olmayan makinalarda alt devirlerde çalışmanız yaglama problemi ortaya çıkarabilir

Hitachi koprasörlerin katalogu olan varmı.güçleri lazım

slm arkadaşlar benim bir problemim var yardımcı olursanız bilen arkadaşlar sevinirim
benim çalıştığım firmada bir ader 90 kw inverterli 10 bar komresör var bunun motoru yandı sardırdık yeniden çalıştıramadık komresör motor yanıkkende sarıldıktan sonrada konvertör hatası 20 diye hata veriyor bende katolokları yok o yüzden problemi çözemedim tam olarak ne yapmalıyım elinde katolok olan arkadaşım varsa bana gönderirse sevinirim
[email protected] --05427147055--mustafa

Arkadaşlar 3 adet kompresörümüz var ve pik yükte sadece 2 tanesi yetiyor.Fabrika 3 vardiya çalışıyor.Şimdi Atlas Copco'nun ES 8 enerji verimliliği modülleri var. Sizce bunlara gerek var mı yoksa bağımsız ve daha ucuz bir kontrol sistemi aynı işi görür mü?Sonuçta belli basınçlarda bir kompresörü devreden çıkartıp bir başka basınçta devreye almaktan başka ve eşit yaşlandırmaktan başka ne yapabilir ki bu modüller.Eldeki mevcut kontrol modüllerinde remote haberleşme kontakları varsa ES8'e gerek kalmadan bağımsız bir PLC'de lojik yazılabilir gibi geliyor bana.

Ek olarak Atlas Copco eski kompresörleri için inverter uygulamasını önermeyip direk yeni inverterli kompresör satmaya yönlendiriyor piyasayı.Kompresöre inverter uygulaması hakikaten tehlikeli midir? Eminim bu işi layıkıyla yapan firmalar vardır.
Cevaplar için peşinen teşekkürler.

gereklli araç gereci sağladıgında bu istediğini elde edebilirsin b tarz kompresörler var.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri