Kompresör Devreye girince iç ünite fanı duruyor

rifat74

Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Kardeşim klima işinde çalışıyor ve 2 gündür ilginç bir sorunla karşı karşıya. Gaz dolumu yaptığı 4 adet klima için kullandığı icool R22 gazı 4 farklı klimada aynı soruna yol açıyor. Gaz dolumundan sonra Kompresörün devreye girmesiyle iç ünite fanında durmaya yakın bir yavaşlama söz konusu. Ne yaptıysa çıkamadı işin içinden. Aynı sorunla karşılaşıp sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi acaba? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İç ünite ön kapağını açarak 2-4 terminalleri arasında 220 VAC gerilim kontrolü yapın olmadı en son ihtimal iç ünite kartı gibi tahminim bu yönde.

İç ünite ön kapağını açarak 2-4 terminalleri arasında 220 VAC gerilim kontrolü yapın olmadı en son ihtimal iç ünite kartı gibi tahminim bu yönde.
daha klimanın modelini markasını bilmeden 2 4 terminal ölçüm tavsiyesini hangi mantıkla yaptığını bir açıklasanda bizde bu yaşta bu tecrübe önünde hem saygı ile eğilelim hemde bize öğrettiğin yeni bir şey için san bol bool dua edelim.....

Merhaba Arkadaşlar.
Kardeşim klima işinde çalışıyor ve 2 gündür ilginç bir sorunla karşı karşıya. Gaz dolumu yaptığı 4 adet klima için kullandığı icool R22 gazı 4 farklı klimada aynı soruna yol açıyor. Gaz dolumundan sonra Kompresörün devreye girmesiyle iç ünite fanında durmaya yakın bir yavaşlama söz konusu. Ne yaptıysa çıkamadı işin içinden. Aynı sorunla karşılaşıp sorunu çözen varsa yardımcı olabilir mi acaba? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.
dostum...
klimanın marka model bilmeden kesin bir şey söylemek çok yanlış olmakla beraber ancak tahminlerde bulunabiliriz...
fakat karşılaştığınız durumun verdiğiniz gazın markası ile hiç bir alakası yoktur...
benim tahminim.. cihaz mitsubishi carrier samsung gibi sensörler ile basınç kontrolleri yapan bir cihaz vede gazın eksik olması durumunda iç ünite fanının devrini düşürerek yeterli performansa ulaşmasını bekliyor.. yeni nesil orta ve üst sınıf klimalrın çoğunda algoritma bu şekilde bir kaç kezde ben karşılaştım ... ilk çalışma esnasında fan çok yavaş sonra sonra normal devrine giriyor...

dostum...
klimanın marka model bilmeden kesin bir şey söylemek çok yanlış olmakla beraber ancak tahminlerde bulunabiliriz...
fakat karşılaştığınız durumun verdiğiniz gazın markası ile hiç bir alakası yoktur...
benim tahminim.. cihaz mitsubishi carrier samsung gibi sensörler ile basınç kontrolleri yapan bir cihaz vede gazın eksik olması durumunda iç ünite fanının devrini düşürerek yeterli performansa ulaşmasını bekliyor.. yeni nesil orta ve üst sınıf klimalrın çoğunda algoritma bu şekilde bir kaç kezde ben karşılaştım ... ilk çalışma esnasında fan çok yavaş sonra sonra normal devrine giriyor...

Arkadaşlar, verdiğiniz cevaplar için çok sağolun. Dediğim gibi bu sorunu kardeşim yaşadı, yazdıklarınızı ona ileteceğim. Bu arada Klimalardan biri Vestel bio dedi bunu da belirteyim, diğerlerinin markasını da sorarım. Tekrar sağolun cevaplar için.

daha klimanın modelini markasını bilmeden 2 4 terminal ölçüm tavsiyesini hangi mantıkla yaptığını bir açıklasanda bizde bu yaşta bu tecrübe önünde hem saygı ile eğilelim hemde bize öğrettiğin yeni bir şey için san bol bool dua edelim.....
Yazımda söylediğim gibi TAHMİN dedim tecrübem ile böyle yapmalısın demedim doğru marka ve model olmadan söylememeliydim ama bir yol göstermek adına böyle birşey yazdım belki bu bilgiden yola çıkarak sorunun nedenine ulaşılabilir tahminen diye düşündüm hemen yargılamamak lazım öyle değilmi sayın demiray.

arkaşim klimanın kartı arızalı.... kart tamirinden iyi anlıyan brine göster... aynı sorun bende yaşadım.... benim kart tamirçim sorunu cozemedi....başka bı arkadaş arıyom ona göstercem.

Klima hangi konumda çalışıyor ? Soğuk sıcak nem alma uyku modu ?
Kartın test ve tamiri için istanbul çağlayan da güray beye bi kartı götürün derim genelde benim çalıştığım bir nokta ve işinde uzman iletişim bilgisi paylaşmak serbestmi bilmiyorum az önce kayıt oldum hatta telefonda bile arızayı söyler size veya kontrrol edeceğiniz yerleri söyler problemi çözer kısacası

dosdum doldurdugun gaz ucuz gaz galıba yogusmada sıkıntı yasıosun ıc unıtedekı sensoru bır ust kurveye al dene sorun cozulcekdır

sedat sagol blader... en son klamyı indirdim cıhazı gazını boşaltım içine bazınclı azotla süpürdüm borunun kırık oldugu bolgeyi onardım uzun süre vakum yaptım. sona hasas teraziyle gaz verdim diş ünitedeki kartaki lehim catlagi ben dahil üç tane kartçi görmedi bunlarda piyasadaki en iyileri... oto tamirçisi olan blder fark eti... yani anlıcagınız gibi dış ünite kartı arızasıymiş.... sorun çözüldü.. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri