kompresör basma hattı

Konuyla ilgili tüm teknik detayı Sn.serkan_48 belirtmiş @serkan_48 . Ancak ilaveten şunu belirtmek isterim belli sıcaklıklarda su içerisinde bakteri üreme hızı yüksek olur. Sizin ısıttığınız su bu sıcaklık değerleri arasında olursa bahsettiğiniz gıda endüstrisi için tehlikeli olacaktır. @suat zünbülgil

Saygılar...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
uygundur dostum.

Cihaz kapasitesine göre uygun boyutta bir ısı değiştiricisini kompresör ile kondenser arasına koyacaksın. Başka bir noktaya koyman yanlış olur.

Isı yükünü alıp gelen gaz kompresöre emişten girer. Basıncı ve sıcaklığı arttırılmış gaz basma hattından çıkar. Burada en yüksek enerjiye sahip noktsıdır. Kondensere girdikten sonra zaten ısıyı atmosfere atmaktadır. Bu nedenle kondenser çıkışına bağlaman bir anlam ifade etmez. Isı yükünü bırakmış gazdan enerji alamazsın.

Bu nedenle basma hattı en uygun nokta.

Ancak ,

Kompresörünüz pistonlumu scroll mu? Ayrıca cihazın tam kapasitesini biliyormusunuz? Ne kadarlık eşanjör kullanılacak biliyormusunuz?
R22 gazlı 1 hp hermetik tip bir kompresör abi.Kullanılıcak eşanjör içinde nasıl hesap yapılır henüz araştırmadım.

B
Konuyla ilgili tüm teknik detayı Sn.serkan_48 belirtmiş @serkan_48 . Ancak ilaveten şunu belirtmek isterim belli sıcaklıklarda su içerisinde bakteri üreme hızı yüksek olur. Sizin ısıttığınız su bu sıcaklık değerleri arasında olursa bahsettiğiniz gıda endüstrisi için tehlikeli olacaktır. @suat zünbülgil

Saygılar...
Ho

Hocam ne gibi bakteri üremesi olabilir.

uygundur dostum.

Cihaz kapasitesine göre uygun boyutta bir ısı değiştiricisini kompresör ile kondenser arasına koyacaksın. Başka bir noktaya koyman yanlış olur.

Isı yükünü alıp gelen gaz kompresöre emişten girer. Basıncı ve sıcaklığı arttırılmış gaz basma hattından çıkar. Burada en yüksek enerjiye sahip noktsıdır. Kondensere girdikten sonra zaten ısıyı atmosfere atmaktadır. Bu nedenle kondenser çıkışına bağlaman bir anlam ifade etmez. Isı yükünü bırakmış gazdan enerji alamazsın.

Bu nedenle basma hattı en uygun nokta.

Ancak ,

Kompresörünüz pistonlumu scroll mu? Ayrıca cihazın tam kapasitesini biliyormusunuz? Ne kadarlık eşanjör kullanılacak biliyormusunuz?

Serkan abicim senin aklında olsa n

serkan abim 1 kwlık eşanjör alsam 1.300 hp yapıyor yetmezmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Serkan abicim senin aklında olsa n

serkan abim 1 kwlık eşanjör alsam 1.300 hp yapıyor yetmezmi?

Bu dolap kucuk bir dolap galiba.

Kapasite hesabi su an yapamam ama benim bir arkadasim isi pompasi yaparken unite kapaaitesinin 2 kati esanjor kullaniyordu.

Soyledigine gore yetmesi lazim ancak su durumda var. Bu kompresorun gucu bi kondensere gore gazi ittirecek guctedir. Siz onune bir esanjor daha koyduğunuzda direnc olusturup gaz akisini yavaslatabilir buda kapasitede biraz dususe neden olabilir.

Denemek gormek lazim.

Bu dolap kucuk bir dolap galiba.

Kapasite hesabi su an yapamam ama benim bir arkadasim isi pompasi yaparken unite kapaaitesinin 2 kati esanjor kullaniyordu.

Soyledigine gore yetmesi lazim ancak su durumda var. Bu kompresorun gucu bi kondensere gore gazi ittirecek guctedir. Siz onune bir esanjor daha koyduğunuzda direnc olusturup gaz akisini yavaslatabilir buda kapasitede biraz dususe neden olabilir.

Denemek gormek lazim.

Teşekkürler abim.

Tebrik Ederim Seni Suat Çok Güzel Düşünmüşsün İnşallah yaşın ilerledikçe İyi Yerlere Gelirsin Paşam.

Yeni hava kompresörlerinin bazılarında eşanjör oluyor bu şekilde, tesise alınan 115 kw kompresörde görmüştüm, vidayı soğutan yağı extradan eşanjörden de geçirtiyor tabi dahili radyatör ve fan gurubu var eşanjör kullanılmasa bile onlar açıyor duruma göre

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri