Kompresör arızası

OmerSah.99

Üye
ET ODASI SOĞUTMA SİSTEMİNE AİT 2 ADET KOMPRESÖRÜM (BİRBİRLERİNİ YEDEKLİYEREK ÇALIŞIYORLARDI) PEŞPEŞE ARIZALANDILAR. SARGI UÇLARINI ÖLÇTÜĞÜMDE 50-45-15 OHM DEĞER OKUYORUM. ARIZA SEBEBİ NE OLABİLİR YARDIMCI OLABİLECEK ???

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İki kompresör aynı anda arızalı. İhtimal düşük bence. Çok sebep olabilir.

muhtemelen sıralı sistem panosunda sıkıntı var.
Sistemde sıralı otomatik sıralı sistem yok seçici anahtarla (A) ya da (B) kompresörünü ayarlıyorduk. (A) arızalandıktan sonra (B) yi devreye aldık kısa zaman sonra oda arızalandı. Not : Kondanser su soğutmalı , 3 Faz kompresörler.

ET ODASI SOĞUTMA SİSTEMİNE AİT 2 ADET KOMPRESÖRÜM (BİRBİRLERİNİ YEDEKLİYEREK ÇALIŞIYORLARDI) PEŞPEŞE ARIZALANDILAR. SARGI UÇLARINI ÖLÇTÜĞÜMDE 50-45-15 OHM DEĞER OKUYORUM. ARIZA SEBEBİ NE OLABİLİR YARDIMCI OLABİLECEK ???

Arızayı ifade ederken arızalandı demenden birçok detayı atladığını anlıyorum. Sargı uçlarını ölçerken gövdeye kaçak varmı onu da bir kontrol et. Belirttiğin değerlere göre yanlış ölçüm yapmış olabilirsin. Sargı uçlarını ölçmek yalnızca elektriksel hatayı gösterir ki onuda eksik ölçmüşsün.
muhtemelen sıralı sistem panosunda sıkıntı var.
Katılıyorum. Panoyu genel kontrol edip her sargının voltajı ve akımını ölçüp öyle yorumlamak gerekir. Kompresör ler tek faza düşmüş olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri