Kompresörlere ne kadar yağ ekleyebilirim?

ELNUR

Paylaşımcı üye
Selam arkadaslar.Bu gun bana bir klima kompressoru getirdiler.Kompressor arizasi odurki Bawqa bir usta bu kompresoru deyisdirirken yikilaraq icinde olan yagi dagitmis.Ben bu klimaya ne kadar yag ekleye bilirim.?Ve hangi yag.Klima 18btuluqdur.Eyer bilen varsa tumunu ekleye bilermi.Yani

09btu-
12btu-
18btu-
24btu-
30btu -

Yardimlariniz icin tewekkur ediyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
R-22 gazı kullanılan sistemlerde 68 viskoziteli mineral bazlı yağ kullanabilirsin.
Diğer gazlarda (R-407C, R-410A ) Yine 68 viskoziteli POE sentetik yağ kullanabilirsin.
Miktar olarak ne kadar kullanacağın konusunda yardımcı olamam. En mantıklısı ne kadar boşalttıysan okadar ilave edersin.

Saygılar.

içindeki yağı tamamen boşalt.kopresörü 45 derecelik açı ile eğdiğin zaman gaz şarz borusuna yağ gelecek şekilde kompresörü yeni yağ ile doldur.yeni dolduracağın yağın ,soğutucu gaza uyumlu olmasına dikkat etmen gerekir.

R-22 gazı kullanılan sistemlerde 68 viskoziteli mineral bazlı yağ kullanabilirsin.
Diğer gazlarda (R-407C, R-410A ) Yine 68 viskoziteli POE sentetik yağ kullanabilirsin.
Miktar olarak ne kadar kullanacağın konusunda yardımcı olamam. En mantıklısı ne kadar boşalttıysan okadar ilave edersin.

Saygılar.

Yardimlariniz icin tewekkurler.Amma Abi kompressordaki yagi bawqa usta dagitmis .Oda yere yani kumlu yer olmus.

çindeki yağı tamamen boşalt.kopresörü 45 derecelik açı ile eğdiğin zaman gaz şarz borusuna yağ gelecek şekilde kompresörü yeni yağ ile doldur.yeni dolduracağın yağın ,soğutucu gaza uyumlu olmasına dikkat etmen gerekir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri