KompraSörde Yag basıncı regülatör ayarı cok düşük alarmı ?

KucukSipa

Üye
lhspg.jpg

ArkadaşLar Bu konu haKkında yardım edebilirmisiniz alarm resimdekki gıbıdır bu sorunu gıdermem ıcın nabmam lazım .. komprasor calıstıktan 30 sanıye sonra bu hatayı veriyor ...??

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Dostum cihaz start aldığında mı bu değeri okudun bilemiyorum ama cihazınız çalışırken yağlama basıncını düşük gördüğü için korumaya alıyor.

şimdi soracaksınız bu yağ basıncı neden düşer .. bizde diyeceğiz bir çok nedeni var... Cihazın çalışma değerlerini buraya yazabilirmisiniz ve marka model kompresör tipi hava su soğutmalı .. bu tür bilgileride paylaşırsanız yardımcı oluruz..

Kompresörün kendi basınç göstergesi varsa, önce oradan iki değeri karşılaştrın. Basınç sensöründe problem varmı onu eleyin. Karterdeki yağ seviyesine bakın. Pompa üzerinde veya çıkışında basınç regülatörü olabilir. gerekirse oradan ayar yapın.

komprasörün basınc sevıyesı var emme basıncı ve basma basıncı onların bar basıncı normal.Yag SeviyeSi öncelikle yüzde 90 da kompraSör start aldıgında 30 sanıye sonra bu arızayı verıyor.basınc regülatörünu de denedim gene aynısı oldu.
Serkan kardeşim yarın Bilgileri atacam buraya.

bekliyoruz..

çalışma basınçları su giriş çıkış sıcaklıkları (kondenser evaporatör) cihaz nerede kullanılıyor mevki hangi il

cihaz nedir marka model kompresör tipi kondenser evaporatör tipi..

bu v.b. bilgileri verirseniz yorum yapmamız daha kolay olur..

Düşük yağ basıncı arızası.
Kontrol ünitesi görevini yerine getiriyor, start aldıktan 30 sn sonra makineyi korumaya alıyor.
Şimdi:
Transmiter bozuk olabilir, yag basıncı normal olmasına ragmen düşük gösteriyordur..
Transmiterin bağlandığı rekor tıkanmıştır(transmiter giriş ağızları genekde çok dar olurlar)
Yağ filitreleriniz tıkanmış olabilir.
Yağın ömrü bitmiş özelliğini kaybetmiştir.
Yağ pompası makine modeline özgü çeşitli arızalar verebilir.
Basınç ayar reğülatörleri varsa bunların içindeki yay kırılmış olabilir.
Üreticinin çeşitli arızalar için, madde madde sebeb ve çözüm önerilerinin olduğu kılavuzları olması gerekiyor. makineyi aldığınızda mutlaka verilmiş olması gerekiyor.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri