kompanzazyonda yeterli kademe gücü

atilla41

Üye
reaktif güç kontrol rolesinde kondansatör işaretinin çift sılaşlı şekil alarm ledi yanıyor o ledin anlamı kompanzazyon için yeterli kademe gücü olmadığı zaman bu led yanıyormuş acaba kondansatör dizilimimmi yanlış olabilir yoksa küçük kondansatöremi ihtiyacım var dizilimim (100-50-50-50-50-50-100-100-100-100-100-25kwar) birde acaba kollardan 300amper çekerken rolenin devreye alması gereken kondansatör gücü ne olmalı saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
300 amper rezistife yakın bir yük ise ancak en küçük kademe olan 25 kvar ı devreye almaz. yüklerin cos fi değeri 0.8 ise mesela 110 kvar a yakın bir kondasnatör ihtiyacı duyar.. Ya yükünüz düşük seyrediyordur ve 25 kvar yüksek geliyor olabilir yada ayarlarınızı gözden geçirin.

1-rölenin markası
2-yük durumu (motor,ısıtıcı vs.)
3-kompanzasyon devrede iken cos q
4-kompanzasyon devre dışı iken cos q
5-ne kadar kondansatör sürekli devrede
6-hedef cosq kaça ayarlı
7-raktif ceza geliyormu
8-kurulu gücünüz kaç kva

1-rölenin markası
2-yük durumu (motor,ısıtıcı vs.)
3-kompanzasyon devrede iken cos q
4-kompanzasyon devre dışı iken cos q
5-ne kadar kondansatör sürekli devrede
6-hedef cosq kaça ayarlı
7-raktif ceza geliyormu
8-kurulu gücünüz kaç kva

sistem 45 bu işi biliyor. :) 2*3 ve 4 bilinmeden size cevap verilemez ki :)

1-entesRG3-12CS
2-bilgisayar-aydınlatma
3-97-1 e gibi genelde
4-
5-sabitim 50kwar fakat akım trafosundan sonra düşük akımlarda genelde gece ve hafta sonu sabit hariçi kondansatör almıyor
6-1e
7-reaktiften cezaya giriyorum
8-yazın 1300.000w

kompanzazyon ile ilgili eğitim seminer veren kurum varmı acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular