Kompanzayon konusunda yardım isteyen arkadaşlar bu başlığa cevap verebilirler.

merhaba arkadaslar
is yerimizde reaktif cezaya girdik kisaca soorunumuzu aciklayayim
role cos fi degerlerimiz
L1 1.000
L2 5.000 ile 8.580 arasinda
L3 0.99 ile 1.000 arasinda gidiyor ne yapmamizi önerirsiniz Tesekkürler
arkadaşım merhaha
rgkr ne tür bir işletmededir?birde rgkr'nizin markasını ve modelini açıklarsanız daha isabetli bir açıklama yapılırdı.muhtemelen kondansatör diziliminizde bir hata vardır.
kolay gelsin

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
hormonik filitreleme nasıl hesaplanıyor açıklarsanız memlun olurum örnek 25 kvar kondansatör ne kadar harmonik filitreleme reaktörü baglanır

- - - Updated - - -

hormonik filitreleme nasıl hesaplanıyor açıklarsanız memlun olurum örnek 25 kvar kondansatör ne kadar harmonik filitreleme reaktörü baglanır

- - - Updated - - -

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-filtre-tuned-kondansator-secim-programi.html

incelersen sana yardımcı olacaktır.

harmonik kompanzazyonu hesaplaması nasıl yapılıyor cevaplarmısınız

merhaba arkadaşlar.
ben okuldaki kompanzasyon sorununu soracaktım. okulumuza kapasitiften ceza geliyor. RG3-12CS rgkrölesi var. röle üzerinde 3 fazda da cosQ değerleri 1.000 gözüküyor ve kademeler sağlıklı bir şekilde devreye girip çıkıyor. ayrıca auto modu kullanarak tüm kondansatörlerin sağlamlığını kontrol ettim.
Ancak okulda fazlar dengeli yüklenmiyor. rölede gördüğüm akım değerleri şunlardır:
L1= 140amper
L2 = 75 amper
L3= 72 amper
sistemde 3 adet analog sayaç var. kompanzasyonu açtığımda kapasitif sayaç dönüyor. kompanzasyonu kapadığımda endüktif sayaç dönüyor.
bir fikir verirseniz sevinirim teşekkürler.

[email protected]

Yükleriniz dengesiz.UPS de olduğunu tahmin ederim.Asgari 6 kademe monofaze gurup yapacak şekilde tesisinizde düzenleme yaparak,sonucu görmek gerekir.Rölenizdeki değerlerden yararlanarak,düzenleme yapmadan,sonuç almanız çok zordur.

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri