kompanzasyonla ilgili sorunu olanlara yardım

kubilay46

Üye
kompanzasyonla ilgili sorunu olan arkadaşlar varsa elimden geldiği kadar yardımcı olurum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba kubilay bey merkezi kompazasyon sistemi iyle ilgili bilgi istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

merhaba kubilay hocam bir okulun kompanzasyon sistemini yeniledim.oranlar 4-5 gün güzel gitmeye başladı sonra yükselmeye başladı bunun sebebi ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim

Panoyu kontrol etmelisiniz.

İhtimaller;

*** Kontaktörlerin herhangi birinin kontakları yapışmış veya geçirmiyor olabilir.
*** Yük karakteristiğinde bir değişme olmuştur, dolayısıyla denge miktarı değişmiştir.
*** Zayıf da olsa reaktif rölede problem vardır.

okullarda yük değişimi çok olabilmektedir
gün içinde oranlar değişiyor
şu an bende de bir okul ortalama yüzde 10 tututuruyorum ama gün içinde değişiyor
bence çözüm böyle yerlerde 18 veya 24 kademe röle kullanıp tüm kondansatör olasılıklarını sağlamak
ancak okullarda para olmayınca bunu ben yapamaıyorum

evet kontrol ettim bir kondansatör grubunun boşaldıgını ğördüm.teşekkür ederim.popularite vermek istiyorum ama nasıl oldugunu bilmiyorum.

kubilay bey 1000 kva trafolu, geçici olarak çalışmayan bir işletmede kompanzasyon sorunum var. Önce 30 kvar lık sabitten dolayı cap. cezaya girdi.Sabit'i devreden çıkardım şusıralar reaktifden cezaya gidiyor.Sokak lambası vs. basit aydınlatmalar var.Sabit kondansatör grubunu net olarak kaç kvar bağlmam gerekiyor budurumu nasıl düzeltebilirim. 1600/5 akım tr. 250/5 yaptım. Şimdiden teşekkürler

Benim problemim de okul kompanzasyonu ile ilgili.Okul açık olduğu dönemde herhangi bir sorun yok.Ama tatil dönemlerinde endüktif cezaya giriyoruz.Ben döner sermaye işinde kullanılan kaynak makinelerinden şüpheleniyorum.İlk kademeleri küçülttüm ama yine az da olsa cezadan kurtulamadık.Dinamik kompanzasyon da okulun mali durumu nedeniyle yapılamıyor.Daha ucuz veya pratik olarak ne yapılabilir?Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bu genel bir sorun uzun yatış yapan fabrika ve sayacı OG de olan işletmelerde,
OG trafosunun endüktif etkisinide içerecek şekilde AG tarafından OG kompanzasyonu yapan Elkomsis den Elk Müh. Ahmet Bey ile görüşmenizde fayda var. EKM yada EKT serisi cihazlarımızla yazılımı değiştirerek ve OG ye akım trafosu koyarak basit bir yöntemle üç dört yeri çözdü şimdiye kadar. Şu aralar bir üniversite kampüsünde 1860 kvarlık bir sistem kuruyor, aynı yöntemle.

kubilay bey 1000 kva trafolu, geçici olarak çalışmayan bir işletmede kompanzasyon sorunum var. Önce 30 kvar lık sabitten dolayı cap. cezaya girdi.Sabit'i devreden çıkardım şusıralar reaktifden cezaya gidiyor.Sokak lambası vs. basit aydınlatmalar var.Sabit kondansatör grubunu net olarak kaç kvar bağlmam gerekiyor budurumu nasıl düzeltebilirim. 1600/5 akım tr. 250/5 yaptım. Şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri