kompanzasyonda reaktif ceza

s.a.k

Üye
merhabalar

reaktifden ceza geldi ayrıntılı olarak anlatabilirseniz yada reaktif tüketim bilgileri

ilk endeks endüktif 0.000 kapasitif 0.000

son endeks enduktıf 4.753 kapasitif 98.733
carpan 40.000

anlaşma gücü 58.920 kw

ilk faturam

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sistem kapasitif den cezada
İşletme nasıl bir işletme
UPS varmı
Yükün çoğunluğunu LED aydınlatma mi oluşturuyor
Role bağlantı hatası da olabilir. Role bütün kademeleri çeker
Geçende bir faturaya baktım
2000 TL aktif tüketim
17000 TL kapasitif tüketim var

merhabalar

reaktifden ceza geldi ayrıntılı olarak anlatabilirseniz yada reaktif tüketim bilgileri

ilk endeks endüktif 0.000 kapasitif 0.000

son endeks enduktıf 4.753 kapasitif 98.733
carpan 40.000

anlaşma gücü 58.920 kw

ilk faturam

Kapasitif den ceza yediğinizde göre sistem yukleriniz kapasitif yönde iki yönlü kompanzasyon yapan role ile çözüm uretilebilir.Carpaniniz 40 olduğuna göre akım trafonuz 200/5 olmali reaktif endeks değerlerini baz alırsak 98.733 x 40 =3949 kvar/ saat tüketim olmuş demektir.Buda Yaklaşık 5.48 kvar/ saat reaktif yapar yaklaşık buna göre kompanzasyon panonuzu güncellemelerini yapmalisiniz

Kompanzasyon konusu ile ilgili çok konu var forumda benzer konuları inceleyin lütfen

Son düzenleme:
Kompanzasyonumuzda mono olarak kondansator bağlı değil buna göre mono kondansator baglasam çözüm.de bir değişiklik olurmu

Sn.s.a.k, eğer sizin ölçü devresinde bir sorun yok ise , ihtiyacınız olan kondansatör değil reaktördür. Yani endüktif alıcılara ihtiyaç var.

Sn.s.a.k, eğer sizin ölçü devresinde bir sorun yok ise , ihtiyacınız olan kondansatör değil reaktördür. Yani endüktif alıcılara ihtiyaç var.
Nerede o mis gibi balastlı fluoresan lambalar . Kol gibi olunca faturalar . Sararıp solmakta suratlar .Yandım Allah diye bağıran vatandaşlar .....
Ada sahillleri adlı güzide şarkımıza yapılmış uydurma bir cover :)

Son düzenleme:
Herkese teşekkür ederim saygı değer ustalar

merhaba ustam kapasıtıf yıne ceza yazıyor
Size gelişmiş reaktif güç kontrol cihazı ve şönt reaktör denilen devreye bağlandığında endüktif reaktif için kullanılan cihazlar lazım öncelikle kompanzasyon panonuzun reaktif güç rölesinin resmini yükleyin cosfi değerlerini göstermesi lazım panonun içininde resimlerini yükleme imkanınız varsa yükleyin sizin bu konuda profesyonel yardım almanız gerekiyor!Pano mutlaka revizyon yapılmalı yeni cihazlar ve reaktif güç kontrol rölesi değişmesi lazım ama resimleri yüklerseniz daha kesin bir cevap verebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri