Kompanzasyon Yeni Tebliğ

arkadaşlar ben bir otelın teknık bolumunde calışıyorum bu kompanzasyon panolarında NSIL bılgı sahıbı olabılırım kompanzasyon panosu kurup takıplerını nasıl yapabılırım. bunun bır kursu falan varmı şimdiden sagolun KEMER ANTALYA

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Enerji politikası herkesin keyfine göre olmaz.

aslında bi yandan haklısın, kimi kesim faturasını bile ödemiyo , sonuç rtük zammı

neyse ben yazmadım , siz görmediniz ... :)

bu oranları tutturmak için baya uğraşılacak bu arada tedaş parayı indiriri cebe çok cezaya giren olur önlemi alınmazsa

valla arkadaşlar aynı sorun bendede var benim çalıştığım fabrikada ocak ayından itibaren değerleri %20 ile %15 e çekmişler bende her gün elle günlük hesaplara göre ayarlamaya çalışıyorum ama bir sorun var bütün kondansatörler devredeyken kapasitif hep fazla yazıyo bende mecbur sigorta kapatmak zorunda kalıyorum oran da %95 iken reaktif%10 kapasitif%7 değerler normal ama elle ayarladığımız için otomatik neden düzgün çalışmıyor

merhaba arkadaşlar sitede yeni üyeyim yazılanları okudumda bu oranların yakalanması hiçte zor değil bence. yeterki doğru ürünleri seçelim çalıştığım işyerinde bu oranları endüktif %10 kapasitif olarak %0 değerlerine çektim bu oranları istersem endüktif olarak %3 kapasitif %0.1 seviyelerine çekebiliyorum ama kompanzasyon panosuna aşırı yüklenmeme kondansatörlerin ömrünü kısaltmamak açısından endüktif %10 olarak devam ediyorum. Bilgi paylaşıldıkça büyür

dostum ilk önce bilinmesi gereken otelin kurulu gücünün ne olduğu bunu bi yazarsan yardımcı olabilirim .

redüktör81 ' Alıntı:
valla arkadaşlar aynı sorun bendede var benim çalıştığım fabrikada ocak ayından itibaren değerleri %20 ile %15 e çekmişler bende her gün elle günlük hesaplara göre ayarlamaya çalışıyorum ama bir sorun var bütün kondansatörler devredeyken kapasitif hep fazla yazıyo bende mecbur sigorta kapatmak zorunda kalıyorum oran da %95 iken reaktif%10 kapasitif%7 değerler normal ama elle ayarladığımız için otomatik neden düzgün çalışmıyor

Monofaze kondansatörler kullanarak, her faz için ayrı ayrı kompanzasyon yapmayı deneyebilirsiniz.

valla redüktör kardeş bir fabrikada bu oranlar elle kontrol edilemez .bunu bi şekilde raktif güç kontrol rolesi ile yapman en doğru yöntemdir.ben entes rg3-12 veya tense reaktif güç rolesini tavsiye ederim .sistemde ki kondansatörlerin hepsi devredeyken kapasitifin yükselmesi normaldir çünkü sistem gerektiği kadar komdansatör kullanır .gerekenden fazla bi konvdansatör kapasitesi kapasitifi arttırır.buda normaldir .zaten yukarda bahsettiğim 3 akım trafolu reaktif güç rolesi bu mantığa göre çalışır. sistemde kullanılan güce göre kondansatörü devreye alır ve çıkartır.benimde başım bu oranlarla beladaydı bi aralar ama bu röleleri kullandıktan sonra endüktif yüzde 13 kapasitif yüzde 4 e kadar çektim rahatım şimdi .bunların fiyatları ortalama 300 ytl 3 tanede akım trafosuyla beraber 500 ytllik bir harcama yaparsın kurtulursun .olay budur ;D

biz fabrika olarak 2009'a şimdiden hazırlandık.olçümler yaptırkdık.suanda iki ayrı sayacımız var.biri %14 diğeri %8 de.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri