kompanzasyon yardım!!!

http://www.kondas.com.tr/urun-detay.asp?k=1&id=27&urun=ZnPP

Şimdi basit hesap yapalım röle kademe bırakmaya karar verdi Toff örneğin 30sn süren başladı sonunda bıraktı Tc kondansatörün deşarj olması için beklenen süre örneğin 14sn başladı sonra diyelimki röle tekrar aynı kademeyi almak istedi Ton örneğin 30sn süren başladı bitti kondansatör devreye girdi şimdi aynı kondansatörün devreden çıkma ile girme arasındaki min süre nedir? 74sn
Katalog ne diyor 180sn sonra uçlarındaki gerilim 75v olur diyor bu süre bile sıkıntılı görünüyor. Bizim süremiz ise 74sn. İlave Deşarj ünitesi kullanmak bu nedenle avantajdır. Kondansatörleri ve kontaktörleri korur elektriksel ömrünü uzatır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Peki ustam bu süre reaktif yazması için bir sebep mi yoksa sadece kondansatorlerin korunmasını ve ömrünü uzatmasinimi saglar

Peki ustam bu süre reaktif yazması için bir sebep mi yoksa sadece kondansatorlerin korunmasını ve ömrünü uzatmasinimi saglar

Süre reaktif yazması için tabii ki sebep;

1-Röle sistemin kapasitife geçtiğini algıladı kademe bırakacak Toff süren boyunca kapasitif yazacak.
2-Röle sistemin endüktife geçtiğini algıladı kademe alacak Ton süren boyunca endüktif yazacak.
Ayrıca çıkan kademeyi tekrar devreye almak için Tc deşarj süresini de bekleyecek bu sürede endüktif yazmasına neden olacak.

Bahsettiğim sıkıntılardan dolayı süreleri kısmak gerekir, süreleri kısmak için de ilave deşarj ünitesi gerekir.

Deşarj ünitesi hiç görmedim ve nasıl nereye bağlanıyor bilmiyorum ve birde her kondansator için ayrı ayrımı baglaniyor

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri