kompanzasyon yardım!!!

Ustam olurmu ben panoyu yoluna koyduktan sonra allah içimi biliyor sana oltu taşı tesbih göndermeyi düşünüyordu m bir erzurum dan teşekkür babinda

Bir hayır duan yeterli arkadaşım, Allah emeklerini boşa çıkartmasın sağol.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Valla adresini bilsem o istemwsede gonderecem ama adres lazim

Sen hele bir sistemi devreye al sağlıklı bir şekilde çalıştır endeksleride görelim o zaman Allah razı olur inşallah :)
sn ustam panoyu devreye aldık yaklasık yarım saat calıstırdık yalnız tam yukte degik bazı motorları calıstırdım degerler
1.8.0---189
5.8.0--27
8.80-- 22

işyeri daha tam faaliyete gecmedi gecince degerleri sabah akşam alıcam
birde ustam ben bu röleyi baska kompanzasyondan söktüm buraya taktım dedigin ayarları yaptım fakat % isareti ve alarm işareti yanıyor yardımcı olursan sevinirim
degerlere gelince normalmi?

t-on 10sn
t-off 10sn
t-rc 14 sn olarak ayarlıydı degerleri aynı sekilde bıraktım

Kompanzasyonu devreye aldıktan sonraki yarım saatlik tüketim farkı oranları ise değerler kötü !
Endüktif %14,28 Kapasitif %11,64 Cezada değil ancak kötü bunu rölenin verdiği uyarılardan da anlamak mümkün.
Şimdi ben sana rölenin kılavuzunu oku eline al tek tek gir dedim. Bunu muhtemelen yapmamışsın, yapmış olsaydın röle menüsünden arıza kodunu okur problemin ne olduğunu anlardın !
Ayrıca sana kondansatör üreticisinin tavsiye ettiği değerleri gir dedim arayıp sormamışsın 10sn çok küçük değerler bunun yaratacağı sıkıntılarıda sana anlatmıştım !

% uyarısı hatalı kompanzasyon demek yani röle sistemi ayarlanan hedef cosfiye getiremiyor demek bunun çoook nedeni olabilir. Önce arıza koduna bak !

Kompanzasyonu devreye aldıktan sonraki yarım saatlik tüketim farkı oranları ise değerler kötü !
Endüktif %14,28 Kapasitif %11,64 Cezada değil ancak kötü bunu rölenin verdiği uyarılardan da anlamak mümkün.
Şimdi ben sana rölenin kılavuzunu oku eline al tek tek gir dedim. Bunu muhtemelen yapmamışsın, yapmış olsaydın röle menüsünden arıza kodunu okur problemin ne olduğunu anlardın !
Ayrıca sana kondansatör üreticisinin tavsiye ettiği değerleri gir dedim arayıp sormamışsın 10sn çok küçük değerler bunun yaratacağı sıkıntılarıda sana anlatmıştım !

% uyarısı hatalı kompanzasyon demek yani röle sistemi ayarlanan hedef cosfiye getiremiyor demek bunun çoook nedeni olabilir. Önce arıza koduna bak !
sn ustam dedıgın dogru tek tek giremedim cunku elimde rolenın klavuzu yoktu yalnız kondansatör üreticisini aradım 30sn olabilir dedi fakat kesin birsey söylemedi
yarın gidip röleye reset atıp manuel olarak girecegim yine aynı sonuclar cıkmaz insallah

birde aynı sitemi bir usta kurmus onun kondansatörleride kondas fakat sürelerine baktım
t-on 0004
t-of 0004
t-rc 0014 idi
sayac degerleride degerlerinede baktım
1,8,0 1218,427
5,80 96,797
8,8,0 101,457 böyle ayrıca desarj ünitesi falanda yoktu o niye oyle yapmıs anlam veremedim kafam karıstı

birde aynı sitemi bir usta kurmus onun kondansatörleride kondas fakat sürelerine baktım
t-on 0004
t-of 0004
t-rc 0014 idi
sayac degerleride degerlerinede baktım
1,8,0 1218,427
5,80 96,797
8,8,0 101,457 böyle ayrıca desarj ünitesi falanda yoktu o niye oyle yapmıs anlam veremedim kafam karıstı

Kısa süre sonra kontaktörleride kondansatörleride eline alır hiç merak etme !

ustam ayarları yaparken ozman kondasın dedigi gibi 30sn olarak ayarlayacagım fakat hepsinimi 30 sn yoksa sadece t-on t-off umu

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri