kompanzasyon yardım!!!

canavar25

Üye
suan kurmakta oldugum kompanzasyon panosu var ve birkac problemim var yardımcı olursanız sevinirim

1... sayac akım trafoları 100/5 kompanzasyon için 80/5 akım trafosu kullandım şimdi burdaki problemim rgkr ayarlarını yaparken akım trafosu yerine hangisinin degerini girecem sayacınmı yoksa kompanzasyonunukınımı?
2... kademeler 1--1,5--2,5--5--10 kvar kablolama yaparken 5kvar a kadar 2.5 nyaf 10kvar a 6 lık nyaf kablo yeterli olurmu
3... röle entes rg3 12c ayarlarını yaparken ck degeri girecekmiyim yoksa auto setup yaptıgımda kendisi otomotik buluyormu
4... ilk kademeye trifaze kondansatör baglanacakmıs en büyük gücteki kondansatör olması sartmı?
5... röle üzerindeki k-l ucları var yalnız akım trafosu uzerinde s1-s2 var s1=k s2=l olarakmı baglanacak
6...baska dikkat etmem gereken seyler varmı bu ilk kompanzasyon panom olacak

vereceginiz cevaplar için simdiden tesekkür edrim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1... sayac akım trafoları 100/5 kompanzasyon için 80/5 akım trafosu kullandım şimdi burdaki problemim rgkr ayarlarını yaparken akım trafosu yerine hangisinin degerini girecem sayacınmı yoksa kompanzasyonunukınımı?
Tabii ki kompanzasyon akım trafolarınınkini. Burada dikkat etmen gereken bazı rölede primer değeri bazı rölede oran değeri girilir.

2... kademeler 1--1,5--2,5--5--10 kvar kablolama yaparken 5kvar a kadar 2.5 nyaf 10kvar a 6 lık nyaf kablo yeterli olurmu?
Üçfaz 5kVAr'a kadar 2,5'luk 10kVAr için 4'luk kablo kullanabilirsin.

3... röle entes rg3 12c ayarlarını yaparken ck degeri girecekmiyim yoksa auto setup yaptıgımda kendisi otomotik buluyormu
C/k dediğin değer dedemden kalma rölelerde giriliyordu, kademeler program10'da otomatik algılanır ancak tanıtma esnasında yükün belli bir değerde ve olabildiğince stabil olması gerekir, röle ayarlarına girip kademe güçleri nasıl algılanmış bakılıp hatalı olanlar manuel giriş yapılarak düzeltilmeli.

4... ilk kademeye trifaze kondansatör baglanacakmıs en büyük gücteki kondansatör olması sartmı?
Büyük güçte seçilmesi rölelerin kademeleri algılaması için avantajdır 3 faz C olması şarttır.

5... röle üzerindeki k-l ucları var yalnız akım trafosu uzerinde s1-s2 var s1=k s2=l olarakmı baglanacak
Akım trafosu sekonder uçları 2 adettir polarite hatası varsa devreye aldığınızda anlaşılır.

6...baska dikkat etmem gereken seyler varmı bu ilk kompanzasyon panom olacak
Kompanzasyonda detay çoooook fazladır.

peki sayın ustam entes röle fabrika cıkısı program 10 olarakmı cıkıyor yoksa bizmi elle giricez
(bu arada sayanizde kompanzasyonu ögrenicez insallah)

peki sayın ustam entes röle fabrika cıkısı program 10 olarakmı cıkıyor yoksa bizmi elle giricez
(bu arada sayanizde kompanzasyonu ögrenicez insallah)

10 olması lazım neticede fabrikasyon ne olduğu önemli değil sizin set değerlerini neler gireceğiniz önemli. Madem ilk panon Kılavuzun çıktısını eline alıp tüm aşamaları tek tek set etmende fayda var. Anlamadığınız bir detay olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

10 olması lazım neticede fabrikasyon ne olduğu önemli değil sizin set değerlerini neler gireceğiniz önemli. Madem ilk panon Kılavuzun çıktısını eline alıp tüm aşamaları tek tek set etmende fayda var. Anlamadığınız bir detay olursa çekinmeden sorabilirsiniz.
ustam ben bu panoyu pazartesi kurup devreye almam lazım bir problem olursa size nasıl ulasabilirim

Probleminizi burada belirtirsiniz. Mutlaka kompanzasyon kontaktörü kullanınız.

Bu aralar yoğunum tramvay hattı projesi ve keşfinin revizyonlarıyla uğraşıyorum ancak müsait olduğumda siteye göz atıyorum.

Set değerlerini tek tek dikkatli girerseniz, bağlantılarınızda doğruysa problem yaşamazsınız. Ton ve Toff süreleri için kondansatör üreticisinin önerdiği süreleri rölenize girin yada ilave deşarj ünitesi kullanın. Kolay gelsin...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri