Kompanzasyon sistemi tasarımı hakkında soru

emrahsaral

Üye
merhaba
bir proje yapmaktayım.15 adet atolye yanyana sıralı.ve byıne bıtısık olarak 3 katlı ofısler var.her bırı bagımsız bolum.butun sayacların toplandıgı bır enerjı odası var.ben bu atolyelere kompanzasyon yapmam gerekıyorheratolyenın kompanzasyonunu kendı ıcınde mı yapmam gerek yoksa butun gucu kompanze eden ana gırıste bır kompanzasyon mu tasarlamam gerek ? yardımlarınızı bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
kurulu güçleri 15kw ve üstü olan bağımsız bölümlere kombanzasyon yaparsınız. eğer her bir bağımsız bölümün kurulu gücü 15 kw ve üstünde ise ortak saat panosu yerine her bir atölye için ayrı ayrı kombanzasyonlu saat panosu konulur.

merhaba
bir proje yapmaktayım.15 adet atolye yanyana sıralı.ve byıne bıtısık olarak 3 katlı ofısler var.her bırı bagımsız bolum.butun sayacların toplandıgı bır enerjı odası var.ben bu atolyelere kompanzasyon yapmam gerekıyorheratolyenın kompanzasyonunu kendı ıcınde mı yapmam gerek yoksa butun gucu kompanze eden ana gırıste bır kompanzasyon mu tasarlamam gerek ? yardımlarınızı bekliyorum
Merhaba;
Bu tür durumlarda kurumun ölçüm noktası belirleyicidir. 15 abonenin hepsi şebekeden mi? ortak bir trafodan mı besleniyor ?

Merhaba;
Bu tür durumlarda kurumun ölçüm noktası belirleyicidir. 15 abonenin hepsi şebekeden mi? ortak bir trafodan mı besleniyor ?

MERHABA
su anda proje aşamasında oldugu ıcın enerjı musadesı yok bu yu<den trafodan mı besleme yapılacak yoksa her bolum kofreden ayrı ayrı mı enerjı alacak belırsız.Ama projede sayacların ben hepsını bır enerjı daosına topladım sedas zorunlu tuttugu ıcın. Ana besleme kablosu vs belırlendı .Besleme yuksek ıhtımal trafodn olacak.yalasık 227 kw guc 240 mm² kablo kesıtımız var

projeden önce enerji müsaadesi alınır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri