kompanzasyon sigortası sorunu

hasanuc20

Üye
kolay gelsin arkadaşlar bi sorum olacak kondansatör sigortası attığında çalışan sistemi kapatabileceğimiz bir cihaz falan varmı ya da kolay bir yolu varmı? bilgilerinizi paylaşırmısınız?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Neden kapatmak istediğinizi açıklarmısı
nız.Böyle bir ihtiyaç için ,sigortalarınızın
yanına ! yardımcı kontak bağlayıp,bu kon-
taklar ile kumanda gerilimini veya röle beslemesini kesebilirsiniz.

Neden kapatmak istediğinizi açıklarmısı
nız.Böyle bir ihtiyaç için ,sigortalarınızın
yanına ! yardımcı kontak bağlayıp,bu kon-
taklar ile kumanda gerilimini veya röle beslemesini kesebilirsiniz.
teşekkürler.bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.öğrenciyim aklıma takıldı sadece ama düşüncemi söyleyeyim .bazı sistemlerde 3 faz kondansatörler kullanılıyor. 1 tanesi patladığında takip edilmeğinde cezalar gelebiliyor ya da kondansator olmadığından kapasitif cezaya düşüyor. bu yüzdende biri patlağında sistemi kapatabilir miyim dedim. röle düşündüm aslında ama kondansatör patladığında bobine etkisi olur mu diye düşündüm bide baya pahalı düşücek.başa bir yol var mı diye sorayım dedim.

Son düzenleme:
O ihtimali kaldırmak için,trifaze gurupları
besleyen sigortaların,trifaze seçilmiş ol-
ması gereklidir.Yapılan en büyük yanlış-
lardan birine dikkat çektiğiniz için teşek-
kür ederim.NH kullanılması zorunlu olan !
yerlerdede,bağlı olduğu noktadaki kısa
devre akımına uygun kompakt şalter kul-
lanılmalıdır.

Son düzenleme:
patladığında takip edilmeğinde cezalar gelebiliyor ya da kondansator olmadığından kapasitif cezaya düşüyor.

kondansatör sigortalarının biri veya ikisi attıgında, sıstem kapasif ceza değil, ınduktıf cezaya girer.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri