Kompanzasyon Pano Revizyonu

ALPXEK

Üye
Arkadaşlar merhaba

Sizlerin değerli yorumlarınıza ihtiyacım var

Mevcut binada kompanasyonun bulunduğu mahalde Tadilaat var.şuan kozmetik magazası var ana sayaç ta orada ana dağıtım panosu 1 kat aşağıda
Mevcut kozmetik odası daha sonrasında pastane veya fırın olarak değiştirilmek isteniyor.kondansatörlerin ortam sıcaklığından etkileneceğini hesap ettiğimizde panonun yerinin değişmesi gerektiğini önerdim yada aynı mahalde kör nokta oluşturarak yalıtımla sistemi tolere edebileceğimizi de söyledim

Ama kanaatimce taşınması daha doğru olucaktır Maliyet anlamında sadece pano besleme kablosunun metrajı artıcak ve kontaktör kondansatör yük beslemeleri demontaj montaj olucağı için fazla maliyet olmaz kanısındayım.siz ne önerirsiniz

şimdiden teşekkür ederim ilginize

Saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
doğru bir karar vermişsin kablo çapına da dikkat et bence mesafe+yük elektrikte önemli biliyorsun

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri