kompanzasyon otomatik kontrol programı varmı?

osiloski

Üye
Kompanzasyonla ilgilenen arkadaşlara bir sorum olacak. Bizim birbirinden coğrafi olarak oldukça uzakta (aynı dağıtım bölgesinde ve il sınırları içinde) 50 adet elektrik tüketim noktamız var. Bu noktalardan OSOS (otomatik sayaç okuma sistemi) sistemiyle aktif, endüktif ve kapasitif değerleri excell tablosunda gün içinde minimum 15-20 kez alabiliyoruz. Bu aldığımız değerleri analiz edip bize reaktif cezaya girip girmediğimizi önceden ikaz edebilecek, varsa bir kompanzasyon işletim programı önerebilir misiniz? İyi çalışmalar...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bildiğim kadarı ile,Kael ve Grup Arge'de çözüm var.Yerli başka rölelerde de olduğunu sanıyo-
rum.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri