Kompanzasyon kontaktörleri

darma

Üye
Kompanzasyon kontaktörleri hakkında bi,lgisi olan arkadaşlar paylaşımlarınızı bekliyorum. Birde kondansatör gruplarımız 100 kvar diyelim. eğer kompanzasyon kontaktörü kullanılacaksa 100 kvar dan büyük kapasiteler için olanlarından kullanmanın faydası varmış ancak normal kontaktörlerde 100 kvar kapasite için olanlar işimizi çok rahat görebilirmiş. bunlar cümlelerimden anlıyacağınız gibi sadece duyum. bilgilerinizi bekliyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet kaç kwar kondansatör kullaniyosan kompanzasyon kontaktörünüde ona gore seç büyügüne gerek yok.normal kontaktörlerde büyük kullanabilirsin.kompanzasyon kontaktöründe i̇se gerek yok

arkadaslaar kompazyon kontaktoru dıe bısey sızden duyuyorum ılk kompazyonumu 2ay once yaptım kendım yapmadım ama bıraz bılgım var kontaktorler motorların guclerıne gore secıyoruz kondansatorlerde sebekeden cekılen guce gore hesaplanıodu yaaoksa ben mı yanlıs bılıyorum bu konuda detaylı bılgıye sahıp olan var sa yardımcı oursa sevınırım ıyı gunler

Komp kontaktÖrlerİ Üzerlerİndekİ dİrenÇler sayesİnde kondansatÖrlerİn İlk devreye gİrme aninda İlk yÜkÜ alirlar ama bu anliktir kontaktÖr kontaklarini korumak İÇİn ama bence Çokta bİ faydasi yok bİrÇok yerİn elektrİk İŞlerİnİ yapiyoruz sayisini hatirlayamiyacam kadar Çok yurt diŞi da dahİl ama dedİĞİm gİbİ dİrenÇ tellerİ Çabuk yaniyor onun yerİne tavsİyem kontaktÖr gÜÇÜnÜ bÜyÜltÜn saygilar.

genç arkadaşın yazdığı linkte detay var.Baksanız iyi olur.Kompanzasyon kontaktörü;normal kontaktörün üzerinde 3 NO kontağı olan yardımcı kontak bloğu var.Yardımcı blok kontakları kr-ni teller ile(direnç)ana kontaklara paralel bağlı,kontaktörün çektiği anda önce yardımcı blok kapanıyor.Hemen ardından güç kontakları kapanıyor.Yani direnç üzerinden yol verme uygulanmış oluyor.Kontaktör ömrü 2 kat artıyor.İyi bir şey kullanabildiğin her yerde kullan.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri