Kompanzasyon Kondasatörlerinin Bağlantı Şekilleri

Harmonik filtre reaktörü olduğunu biliyorum o noktada bir problem yok. Benim sorum bu reaktör kondansatörü harmoniklerden koruyor mu. Şekle bakarsanız monofaz kondansatörün bir ucunun reaktörün girişine bağlı olduğunu görürsünüz.
Sorunuzun cevabını ; 2. mesajda pratik olarak kendiniz vermişsiniz .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Türkiyede böyle bir kondansatör yok ! Özel
üretimmi,ithalmi aceba ?

Türkiyede böyle bir kondansatör yok ! Özel
üretimmi,ithalmi aceba ?
Yukarıda monofaz ifadesini kullanmışım o yanlış iki faz olarak düzelteyim. Bağlantı şeklinden de görebilirsiniz iki faz arasına bağlandığını. Özel üretim mi bilmiyorum ancak ABB ve SAN-EL firmalarından bu ürünleri temin ettik.

Harmonik filtre reaktörü olduğunu biliyorum o noktada bir problem yok. Benim sorum bu reaktör kondansatörü harmoniklerden koruyor mu. Şekle bakarsanız monofaz kondansatörün bir ucunun reaktörün girişine bağlı olduğunu görürsünüz.

Reaktörler için böyle bir uygulama yok resim atarsanız daha net şeyler söylenebilir.

Sanel,ABB nin partneri ve konuyu iyi bilen
birisi.Evet,tabiki 2 fazlı 380 volt ! kondan-
satör.Güç çok büyük.Özel üretim olsa ge-
rek.Bence,böyle atraksiyona lüzum yoktu.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri