Kompanzasyon Kondansatöründen Hışırtı Sesi

Cosmos16

Üye
mevcut olan kondansatörler yenisiyle değiştirdikten sonra yükte iken hışırdama sesi gelmektedir. bağlantıları kontrol ettim pensampermetre ile akımlarına baktım cok stabıl etıket degerlerını karşılamaktadır. acaba sorun ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum..tesekkurler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ek olarak başka gruplarda var onlarda böyle bır sıkıntı yok..

Yok mu arkadaşlar başına gelen böyle bir durum.

sorun devam ediyor yok mu arkadaşlar fikri olan..

Yeni kondansatörünüzde akımlar doğru da olsa üretim hatası olma durumunu atlamayın

O ihtimale karşı değişim yapıldı ama ne olabilir çok merak ettim bu sorun neyi getirir her zaman kulaklarımiza guvenemeyiz dimi.

O ihtimale karşı değişim yapıldı ama ne olabilir çok merak ettim bu sorun neyi getirir her zaman kulaklarımiza guvenemeyiz dimi.

Yeni kondansatörü birdaha değiştirdiğinizde ses kesildi mi?
Eğer evet ise bariz üretim hatası diyebiliriz. Ses neyi getirir bilemeyiz belki ciddi hasara neden de olabilirdi. İçine girmek pek mümkün değil :)

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri