kompanzasyon hesabı nasıl yapılır

oknbrk

Üye
mrb arkadaşlar kompanzasyon hesabı nasıl yapılaır kaç kw lık güce kaç kvar kondansatör kulanmalıyom yardımlarınızı beklıyorum tşk.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
q=p.(tan@1-tan@2) burda cos@1=0,8 hedef cos@2=0,98 gibi bir sayıdır. Çıkan sonuç ta sana kVAr cinsinden kondansatör gücünü verir. Sonra bunu gruplara bölersin. Eğer trafonun endüktifini de karşılayacaksan yüzde 3 yüzde 5 kadar sabit grup tesis etmen gerekir.

Hoca en kısa hesap su.3 aşağı 5yukarı 0.67 ile gucu carp.zararı olmaz uzun vadede iyi iş derler.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

muhammed kardeş 0,67 i nasıl hesaplayıp buldun

İşini yaptigim yerlerin opsiyonlu cos q si olarak soyledim. trifaze yuklere bakip kademe sayisni ayarla.mümkün oldugunca tek faz da ise kademleri böl.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Arkadaşlar kompanzasyona yeni başlayan birisi olarak sormak istiyorum yeni yapılmış bir binanın kompanzasyon hesabını nasıl bulabilirim şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar kompanzasyona yeni başlayan birisi olarak sormak istiyorum yeni yapılmış bir binanın kompanzasyon hesabını nasıl bulabilirim şimdiden teşekkürler
öncelikle kardesim cos q bulman gererk yükler neler kac kw gücün var bunları bilmeden saglıklı birsey yapamazsın bende yeniyim ama ögrendigim en temel kurallar bunlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri