Kompanzasyon Gruplarının Panoya Nasıl Elektriksel Bağlantısını Yaparız?

godzillas

Üye
Merhaba ,

Kompanzasyon sistemlerini elektriksel ifadeyle anlatırsak ; 20 adet farklı makinalara ait onları kontrol eden ve hepside 3kW gücünde, Sistem Trifaze besleniyor ,CosFi endüktif yüklerde 0,85 diyelim ve Trafosuz tesis ..

Böyle biryere ait 20 ayrı motorun kompanzasyon panosu sırası ile kontaktör,sigorta,

kompakt şalter, kondansatör değerleri ne olmalıdır? Kompanzasyon gruplarını devreye

nasıl bağlarız . Kısacası bir kompanzasyon panosu yapacağız diyelim neler yaparız,Nereden başlamamız lazım.Bu konuda düşüncelerinizi ve tekniğinizi benimle paylaşırmısınız? Şimdiden sağolun kolaygelsin...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
senin toplam gücüm 60kw her halde oyle anlasılıyo senin 30 kvar kondansatör kullanmanlazım merkezi kompanzazyon yapacaksan 1-1,5-2,5,-5-5-5-5-5 kondansatör 3*6-3*6-3*6-3*16-3*16-3*16-3*16-3*16 sigota3*63 ana sigorta reaktif güçkontol rölesi 1 adet3 adet 80*5 akım trafosu 3*6 kumanda sigortası 8 adet 5 kvar kondansatör kontaktörü 1 adet kompanzazyon panasu ama bu işten hiç anlamıyorsan sistemi kuramazsın

kompanzasyondan anlıyorum ama 8 adet olarak 5kvar dediniz bunun açılımı nasıldır yani ?

Son düzenleme:
Sn. güngör35'in bahsettiği, her birinin 5 kVAr'a kadar dayanabilen kompanzasyon kontaktörüdür.

benim kastım 5kVAR nereden geldiği aslında ? :eek:

Kondansatörlerin her biri, en fazla 5kVAr olduğu için.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri