Kompanzasyon ile ilgili iş yapan firma sahibi arkadaşların dikkatine...
www.kompanzasyoncular.com web adresinde firma bilgilerinizi ücretsiz yayınlıyoruz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ücretsiz Kompanzasyon Hesaplama Programı
Mikrop Soft Tarafında Hazırlanmış ve Lisans Sorunu Olmayan Tamamen ücretsiz Kompanzasyon Hesaplama Programı
Yapmanız Gereken Sadece Kurulu Gücü Bilmek, Talep Yüzdesini Bilmek ve İstenilen Cos Değerini Yazmak

Ekli dosyayı görüntüle 24203

Ayrıca Program Size Kuracağınız Sistemin Tek Hat şemasınıda Veriyor

Ekli dosyayı görüntüle 24202
İndirmek için: kompanzasyon programı.rar

___________________________________________________________________________________________

Üye Adı: fullmoon (Program Sahibi)

EXCEL Kompanzasyon Hesaplama Programı

merhaba arkadaşlar;
sizler için oluşturduğum bu basit program sayesinde hatasız kompanzasyon hesabı yapabileceksiniz.yine aynı şekilde vermiş olduğum tablodan malzeme seçimini yapabilirsiniz.yapmanız gereken tek şey kurulu gücü girip enter tuşuna basmanız.tabi unutmadan cosq değerinide giricez.programı exel tabanlı yazdım.elinizdeki cosq değerine göre ''k'' değerini buluyorsunuz yerine yazıyorsunuz enter.bukadar basit.''k'' değerini bulmak için elindeki cosq değeri ilke 0,95 değerinin çakıştığı nokta k değerimiz oluyor.program ile ilgili yanlışlarım varsa söylerseniz sevinirim amaç bilmi paylaşımı teşekkürler...

İndirmek için: kompanzasyon hesap programı (fullmoon).rar

___________________________________________________________________________________________
Grup Arge Endüstriyel Elektrik Elektronik ARGE Firması'nın Programı

Grup Arge'nin Notu;
Merhaba değerli meslektaşlarım
gruparge ekibi olarak bir program geliştirdik, bu programda her kesin katkıları mevcuttur.

sisteminiz gerekli olan kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplar
tense rgt12 güç akış grafiğindeki örnekleri programa girerek sisteminizin ihtiyacı olan kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplayabilirsiniz
veya reaktif güç kontrol rolenizin reaktif güç bölümündeki anlık veya zaman zaman aldığınız verileri (kompanze edilememiş verileri) programa girerek sisteminize ne kadar kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplayabilirsiniz.

Artık kompanzasyon çok kolay

Saygılar
bu program için özellikler Şamil çelik ve ilker olgun'a teşekkür ederiz​
Download için; Tense - Yazılımlar (17.01.2009 - Güncellenmiştir.)

Detaylı Bilgi ve Ekran Görüntüsü
Konuyu belki hortlatıyorum ama virgül yerine nokta istiyor fakat nokta değeri de girilmiyor. Bu sorunun nasıl çözülebileceği hakkında bir bilgi sahibi olan var mı acaba?

ben bu programı yükleyip çalıştırdım.ama benim anlamadığım bir konu var.şimdi reaktif aktifin %33 yıl başında %25 olacak ileri yıllarda %20 veya daha aşağıya düşecek bunu talep yüzdesinden mi hesaplıyoruz acaba?
Hocam işletmede akımları ölçdükçe r fazı 20 stadı 25 t fazı 15 burda kw hesaplama nasıl olur hepsini topluyormuyuz sonra ikiye bölüp yoksa en büyük fazı seçip diyelim 25×1.73×400×0.8=13

Hocam işletmede akımları ölçdükçe r fazı 20 stadı 25 t fazı 15 burda kw hesaplama nasıl olur hepsini topluyormuyuz sonra ikiye bölüp yoksa en büyük fazı seçip diyelim 25×1.73×400×0.8=13
Fazlarda dengesizlik var imkanınız varsa fazları dengeleyin ondan sonra güç hesabı yapın eğer fazlar dengelenirse nötr kablosuna yük daha az düşer
2007 yılında yazdığım mesajı alıntılamışsınız sanırım ilk mesajlarımdan biri bu mesaj galiba

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri