Klavyeah

Üye
Ücretsiz Kompanzasyon Hesaplama Programı
Mikrop Soft Tarafında Hazırlanmış ve Lisans Sorunu Olmayan Tamamen ücretsiz Kompanzasyon Hesaplama Programı
Yapmanız Gereken Sadece Kurulu Gücü Bilmek, Talep Yüzdesini Bilmek ve İstenilen Cos Değerini Yazmak

kompanzasyon1.png

Ayrıca Program Size Kuracağınız Sistemin Tek Hat şemasınıda Veriyor

kompanzasyon.png
İndirmek için: kompanzasyon programı.rar

___________________________________________________________________________________________

Üye Adı: fullmoon (Program Sahibi)

EXCEL Kompanzasyon Hesaplama Programı

merhaba arkadaşlar;
sizler için oluşturduğum bu basit program sayesinde hatasız kompanzasyon hesabı yapabileceksiniz.yine aynı şekilde vermiş olduğum tablodan malzeme seçimini yapabilirsiniz.yapmanız gereken tek şey kurulu gücü girip enter tuşuna basmanız.tabi unutmadan cosq değerinide giricez.programı exel tabanlı yazdım.elinizdeki cosq değerine göre ''k'' değerini buluyorsunuz yerine yazıyorsunuz enter.bukadar basit.''k'' değerini bulmak için elindeki cosq değeri ilke 0,95 değerinin çakıştığı nokta k değerimiz oluyor.program ile ilgili yanlışlarım varsa söylerseniz sevinirim amaç bilmi paylaşımı teşekkürler...

exel kompanzasyon.png

İndirmek için: kompanzasyon hesap programı (fullmoon).rar

___________________________________________________________________________________________
Grup Arge Endüstriyel Elektrik Elektronik ARGE Firması'nın Programı

Grup Arge'nin Notu;

Merhaba değerli meslektaşlarım
gruparge ekibi olarak bir program geliştirdik, bu programda her kesin katkıları mevcuttur.

sisteminiz gerekli olan kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplar
tense rgt12 güç akış grafiğindeki örnekleri programa girerek sisteminizin ihtiyacı olan kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplayabilirsiniz
veya reaktif güç kontrol rolenizin reaktif güç bölümündeki anlık veya zaman zaman aldığınız verileri (kompanze edilememiş verileri) programa girerek sisteminize ne kadar kondansatör veya reaktör güçlerini hesaplayabilirsiniz.

Artık kompanzasyon çok kolay

Saygılar
bu program için özellikler Şamil çelik ve ilker olgun'a teşekkür ederiz​
Download için; Tense - Yazılımlar (17.01.2009 - Güncellenmiştir.)

Detaylı Bilgi ve Ekran Görüntüsü

Ekli dosyalar

• kompanzasyon programı.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 2,755
  • exel kompanzasyon hesap programı (fullmoon).rar
    11.2 KB · Görüntüleme: 1,630
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
teşekkürler. '''''maximum 1000 kva ya kadar hesaplıyor.''''''' bana daha büyük hesaplayanı lazım. mesala 1250 kva veya 1600 kva. Acaba bununla ilgisi olan biri varmı? nerden bulabilirim???

Bu programı daha önceden edinmiştim ve kullandım.Genel olarak çok kolay kullanımlı bir program olsada bir eksiği var ,piyasa da kullanılan (2,5kvar,5kvar,10kvar vb.) standart kondansatör bataryaların değerleri dikkate alınmadan hesap sonucunu kademe sayısına bölerek kademe değerlerini belirliyor.Bu özelliği bence kullanımını azaltıyor.

ben bu programı yükleyip çalıştırdım.ama benim anlamadığım bir konu var.şimdi reaktif aktifin %33 yıl başında %25 olacak ileri yıllarda %20 veya daha aşağıya düşecek bunu talep yüzdesinden mi hesaplıyoruz acaba?

c.berkan ' Alıntı:
ben bu programı yükleyip çalıştırdım.ama benim anlamadığım bir konu var.şimdi reaktif aktifin %33 yıl başında %25 olacak ileri yıllarda %20 veya daha aşağıya düşecek bunu talep yüzdesinden mi hesaplıyoruz acaba?

evet arkadaşım. buradaki talep yüzdesini, bu orandan hesaplıyoruz... 100 -25 = 75 :)

rakani ' Alıntı:
Bu programı daha önceden edinmiştim ve kullandım.Genel olarak çok kolay kullanımlı bir program olsada bir eksiği var ,piyasa da kullanılan (2,5kvar,5kvar,10kvar vb.) standart kondansatör bataryaların değerleri dikkate alınmadan hesap sonucunu kademe sayısına bölerek kademe değerlerini belirliyor.Bu özelliği bence kullanımını azaltıyor.

Selamlar efendim;

Programda karsilastiginiz hatalari ************* ve ************** mail adresine bildirirseniz programin gelismesi icin gerekli duzenlemeler yapilabilir.
Programi indirip kurdum, trafo gucleri benim istegimi karsilamadigini farkettim ve mail attim.

Arkadaslar;
Saglikli programlar kullanmak istiyorsak, programlardaki gordugumuz hatalari programi yazan kisiye mail ile bildirelim.

Ben kendimce gordugum eksiklikleri bildirdim.
Sizlerden de ayni tutumu beklerim.

Gorusmek uzere..

Düzenleme : Berdibek

Konu içinde e-mail veya msn adresi vermek-almak yasaktır. Bu tür mesajlarınız için pm ( özel mesaj ) seçeneğini kullanınız.

Emek sahiplerine teşekkür ederim.Anladığım kadarı ile gücü wat olarak girmemiz gerekiyor.

Günümüzde artık 3 akım trafolu röleler kullanıyoz dengesiz yüklerden dolayı, programı ona göre ve de piyasadaki kondansatöre göre yapmanızı tavsiye ederim.

değerli arkadaşım birde tek hat şemasını exel veya başka formattolabilirmi cad proğramlarına atmak çizime eklemek için kolay bir yol olmalı şimdiden teşekürler.

Arkadaşlar ben programı indirdim; ama bir sorum olacak.Programda talep yüzdesi diye
bir kısım var onun ne olduğunu,daha doğrusu hesaplama yaparken nasıl kullanılacağını,yani
bu değer hangi değer oluyor anlatırsanız çok sevinirim.Bu konuya değinilmiş ama yeterince açıklayıcı olmamış.
Şimdiden tşkr ederim herkese. ???

programı indirdim de güç faktörünü yazarken virgülle yazınca "0,8 is not a valid floating point value" diye hata veriyor. nasıl yazıyoruz güç faktörünü?

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri