virgül yerine,nokta koyarak denedinizmi ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
1600 KVa trafolu tesiste mevcut 0,87 cosf ile kompanzasyon yapmak için hesaplamayı yapamadım yardımcı olursanız sevinirim. kurulu güç:5.600,000 KVA , aylık tüketim: aktif:1136503,200 , endüktif: 133047,600, kapasitif: 394,800.Değerler son ay faturasından alınmıştır.

Kael firmasının rölesini kullanıyorum. Kullandığım yerlerden bir sorun çıkmadı. En önemlisi işinin takipcisi olan firmanın Mühendisi Semih Bey'e de duyarlığından dolayı teşekkür ediyorum.

arkadaşlar paylaşımlar için çok teşekkürler...aktif kompanzasyon hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen bilgi versin kurulu güç 2500 Kva

arkadaşlar paylaşımlar için çok teşekkürler...aktif kompanzasyon hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen bilgi versin kurulu güç 2500 Kva
Aktif harmonik filtre ile kompanzasyon ise kastettiğiniz, güç elektroniği içeren sistemlerdir ve harmonikleri yok etmenin yanında cos fi de düzeltir. Fiyat olarak pahalıdır, ancak her aktif filtre cos fi düzeltmesi yapmaz, bazıları sadece harmonikleri yok etmek üzere tasarlanmış olabiliyor.

evlerde reaktif güç ölçülmüyor deil mi tedaş tarafından ??*

çok teşekkürler . hiç anlayamadığım şey şu kompanzasyon hesabı vs.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri