KOMPANSAZYON KAPASİFTEN CEZA GELİYOR

rando

Üye
Kolay gelsin arkadaşlar
ben bir işletmeye gittim daha doğrusu bir motele işletme 1 yıldır kapasiften ceza yiyiyor. 1 yıllık değerleri inceledim endüktif oranım %009-%01 kapasitif oranım %18-%30 arasında
sistemde akü grubu yok, ups yok
ama bol miktarda tasarruf ampul var
diyeceksiniz bana kontaktör yapısık kalmıştır. Kontrol edildi. Daha dogrusu kompansazyon panosunu kapattım.kondansatör sigortalarını indirdim. Geçiryomu diyerek özellikle kontrol ettim .
Sayaç makel sayaç olup hala kapasitif yazıyor gösteriyor.kurulugüç 70kw sözleşme gücü 46kw kompansazyon panasuna komple endüktüf yük reaktörü koyarsam olur mu?bu arada saat 08:00 15:00 ve 20:00değer aldırmaya başladım ben tasarruf ampullerden şüpeleniyorum.endüktür reaktör ler hangi rölr sürer entes mi kael mi? Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekürler....
Not: Sistem direk şebekeden alıyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kolay gelsin arkadaşlar
ben bir işletmeye gittim daha doğrusu bir motele işletme 1 yıldır kapasiften ceza yiyiyor. 1 yıllık değerleri inceledim endüktif oranım %009-%01 kapasitif oranım %18-%30 arasında
sistemde akü grubu yok, ups yok
ama bol miktarda tasarruf ampul var
diyeceksiniz bana kontaktör yapısık kalmıştır. Kontrol edildi. Daha dogrusu kompansazyon panosunu kapattım.kondansatör sigortalarını indirdim. Geçiryomu diyerek özellikle kontrol ettim .
Sayaç makel sayaç olup hala kapasitif yazıyor gösteriyor.kurulugüç 70kw sözleşme gücü 46kw kompansazyon panasuna komple endüktüf yük reaktörü koyarsam olur mu?bu arada saat 08:00 15:00 ve 20:00değer aldırmaya başladım ben tasarruf ampullerden şüpeleniyorum.endüktür reaktör ler hangi rölr sürer entes mi kael mi? Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekürler....
Not: Sistem direk şebekeden alıyor.

selam
kael kullan çok başarılı.
Şebeke analizörü ile ölçüm yap ihtiyacın neyse ona göre panoyu düzenle.
Ileride sorun yaşamamak için ihtiyacın %25 fazlası olarak düzenle.

Öncelikle sistemin kapasitif çalışmasına neden olan ne onu bulman gerekiyor. Yeni nesil reaktif güç kontrol rölelerinin hepsi analizör görevide görmekte. Kompanzasyon sistemini devreden çıkar, mevcut durumda fazlara ait reaktif tüketimleri incele fazlara ait cosfi değerlerine bak. Röle durumu sana bildirmek için amiyane bir tabirle eşşek gibi anırır ama senin kulak vermen lazım. Bilmem anlatabildim mi?

Kondaş veya Grup Arge reaktif güç kontrol rölesi ile problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Yapmanız gereken reaktif röleyi devreye almak ve şönt reaktör ihtiyaç miktarını görmektir. İhtiyaç miktarınca devreye reaktif röleden kontrollü şönt reaktör bağlarsanız problem ortadan kalkacaktır.

arkadaşlar devrede kael reaktif güç rölesi var sistem indükt,f gösteriyor ama sayaç kapasitif yazıyor. sayacın polaritesi ters gibi geldi bana sayaç makel ,
olabilir mi:?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri