Kompansazyon hakkında

rahmiozel

Üye
merhaba yorumlarda okudum 8.8.0 1 saat takip edildikten sonra ilk endek ve son endeks aldıktan sonra ne işlem yapmak gerekiyor bu hakkında yadımcı olurmusunuz tşk ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ne için lazımdı ? 1.8.0,5.8.0,8.8.0 üçü bir-
den aynı anda okunup,farkları çıkarılacak.5.8.0 / 1.8.0 = 0,20 den büyük-
se,8.8.0 / 1.8.0 = 0,15 den büyükse,cezalı
durum var demektir.Kurulu gücünüz 50 kva dan küçükse,bu değerler 0,33,0,20 de-
ğerleridir.

tşk ederim onu anladım şönt reaktür güçü bulmak için başka bir hesaplama yöntemi var galiba onu anlamadım8.8.0 ilk enksi alıp 1 saat sonra tekrar okunup hesaplama işleminden bahsediyorum bilgi amaçlı tşk ederim değerli vaktinizi alıyorum

şönt reaktör için,8.8.0 değerinin 2 ölçümü
arasındaki fark alınıp,bu fark kaç saat için
ise o saate bölünecek.Çarpan katsayısı varsa,çıkan endeks farkı o çarpanla çarpıl-
malı.Çıkan değer,reaktör değeridir.Bu fark
değerin,uzun süre gözlenmesi,daha sağ-
lıklı sonuç alınmasına yardımcı olur.

1 saate alınan fark diyelim 2 çıktı akım trafo suda 150/5 diyelim örnek yaparsan daha iyi anlarım allah razı olsun

2x30 ( 150/5 den ) = 60 kwh 60 / 1 = 60
kvarlık reaktör gerekecek demek.1 saat yerine,asgari 24 saatlik endeks almak da-
ha doğru değer verir.

880 endekleri alarak 1 saatlik ölçüm sonunda şönt reaktör ihtiyacını tespit yoluna gitmek yanlıştır. Böyle bir yola başvurursanız alacağınız sonuç sadece o anlık 1 saatlik sonuç olur. Yapılması gereken sayaca bir haberleşme cihazı bağlayarak (Grup Arge Smart Power olabilir) dakika dakika saat saat 1-2 gün verileri toplayarak ondan sonra şönt reaktör ihtiyacını tespite gitmek en doğru ve net olan yapılmış olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri