kompansazyon da yardım

Yazdığın değer genel durumda sıkıntı olmaz,sonuçta toplam tüketim hesaplanıyor,ben senin günlük takibin açısından demiştim. İşaretli bölgeler sınır değerleri gösteriyor. Üstü ceza yani. Dediğim 10 ve 5 değerleri de sana uyarı gibi bir durum. Yani reaktif değerlerin artmaya başladı takip et sıkıntı çıkmasın demek istiyor :)
evet reaktıf 6 kusurden 9 a gelmıs ne yapmam lazım kardesım ne dıyosun

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yazdığın değer genel durumda sıkıntı olmaz,sonuçta toplam tüketim hesaplanıyor,ben senin günlük takibin açısından demiştim. İşaretli bölgeler sınır değerleri gösteriyor. Üstü ceza yani. Dediğim 10 ve 5 değerleri de sana uyarı gibi bir durum. Yani reaktif değerlerin artmaya başladı takip et sıkıntı çıkmasın demek istiyor :)
reaktifin yukselmemesı ıcıın ne gıbı onlem almam lzım kardesım var mı bı onerın

Gruplardaki kondasatörlerin değerlerini kontrol edebilirsin herhangi bir problem olup olmadığını görmen açısından,onun dışında yük değişimlerine göre de oynama olabileceği kanısındayım. Ama kompanzasyon konusunda fazlaca bilgim olmadığı için seni yanıltmak istemem,sadece kontrol etmeni önerebilirim. Kontrollü gidersen problem olacağını sanmıyorum,bizim sistemde de zaman zaman oynamalar oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri