kompanizasyon

y_yaylagul

Üye
çalıştığım şantiyeye yeni röle takıp ayarladık 4 gün önce aldığımız değer 180 = 717,472 / 580 = 145,994 / 880 = 651,286 dört gün sonraki değer 180=738,122 / 580 = 147,405 / 880 = 652,856 bizim bu ayki durumumuz ne olur veya 4 günlük ortalamada ceza varmı yardımcı olursanız memnun olurum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu ayki durumu bilmek için son fatruradaki son endeksler gerekli.
Bu dört günlük endekslere göre de indüktif oranınız %6,8, kapasitif oranınız ise %7,6 dır.
Yükleriniz hep bu şekilde devam ediyorda eğer oranlar da bu şekilde devam eder (Herhangi bir arıza durumu veya yük değişimi olmadığı durumlarda tabi.)

arkadaşlar benim bi kompanzasyon sorunum var, sistem % 100 kapasitife giriyor hem de hiç kompanzasyon panosu devrede olmadığı halde. Yani kompanzasyon panosunun şalterini indirdiğim halde. Sistemde çekilen güç günlük 1 kW kadar ve sadece aydınlatma direkleri devrede. Aslında tam tersi indüktife girmesi lazım. Nedenini bilen varsa bana yardımcı olabilirmi?

oranlar gayet güzel bu son okuma tarihiniz yakın role değişimi ile yakın zamanlı ise muhtemelen cezaya girmeyecektir sistem gayet sağlıklı çalışmış

arkadaşlar benim bi kompanzasyon sorunum var, sistem % 100 kapasitife giriyor hem de hiç kompanzasyon panosu devrede olmadığı halde. Yani kompanzasyon panosunun şalterini indirdiğim halde. Sistemde çekilen güç günlük 1 kW kadar ve sadece aydınlatma direkleri devrede. Aslında tam tersi indüktife girmesi lazım. Nedenini bilen varsa bana yardımcı olabilirmi?

trafolu abonemi burası sistemde sabit kondansatör varsa bağlantı noktasını kontrol etmeni öneririm sayaçtan öncemi sonramı bağlı bakmalısın

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bu durumda benim bildiğim kadarıyla kapasitiften caza yemasi lazım oranlar reaktif aktifin %20 si kapasitifte reaktifin %10 nu geçmemeli en azından ben öyle biliyorum

aydınlatma direklerinde tasarruflu ampul varsa, onlar kapasitif etki gösteriyor olabilir.

lambaların içinde kondansatörleri olabilir.onları çıkarmalısın.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri