Kombi sıcak su sorunu!

ulak1

Üye
Ferroli marka hermatik kombim var 2 senedir kullanıyorum.1 dakika sıcak su verdikten sonra su birden soğuyor. Suyu az açtım olmadı, sıcaklığını artırdım olmadı. Servisi aradım bacanın temizlenmesi gerektiğini söyledi. Acaba olabilirmi ve bu temizliği ben yapabilirmiyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Ferroli marka hermatik kombim var 2 senedir kullanıyorum.1 dakika sıcak su verdikten sonra su birden soğuyor. Suyu az açtım olmadı, sıcaklığını artırdım olmadı. Servisi aradım bacanın temizlenmesi gerektiğini söyledi. Acaba olabilirmi ve bu temizliği ben yapabilirmiyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Slm arkadaşım
Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler .
Servisiniz maden bacadan dedi , tam Bakım yaptırın sorun çözülsün .
Sadece baca temizleme bedeli vermemiş olursunuz. Kaç yıldır bakım yaptırmıyorsunuz ?

Ferroli Kombi Arızaları

1-Ferroli Kombi hiç çalışmıyorsa

Günümüzde kullanılan birçok kombi içerisinde su olmadığı zaman emniyet olarak çalışmamaktadır. Suyu bitmiş olabilir. Standart su basıncı 1.5 bardır
Elektrik şalteri acık olmayabilir
Gaz vanası kapalı olabilir
Gaz vanası açıkken cihaz çalıştırılmak istenmiş ise ikaz (kırmızı lamba) yanıyor olabilir
Kombinin ön panelindeki (yaz/kış) konum anahtarı istenilen konumda olmayabilir.
Kombiniz pilotlu ise pilot alevi yanmıyor olabilir.
Tüm bu işlemlere rağmen başarılı olamadıysanız lütfen güvendiğiniz bir teknik servis çağırınız.
2-Ferroli Kombi çalışıyor ısıtmıyor

Kalorifer termostat derecesi düşük olabilir
Kalorifer dönüş hattındaki filtre tıkalı olabilir
Peteklerinizi ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir.
Kombinin ısıyı algılayan aksamlarında sorun olabilir.
Petekler kapalı olabilir( alt ve üst vana acık olacak)
Cihazınızda problem olabilir(lütfen güvendiğiniz bir tenkis servis çağırınız.
3-Ferroli Kombi patlamalı yanıyor

Cihaz yanmak üzereyken birkaç saniye geç yanarsa. İçeride gaz birikmesi olur bu nedenle şiddetli bir yanma olacağından gaz ve çakmak ayarlarının kontrolü gerekmektedir
Cihaza yıllık bakım yapılması gerekmektedir.
4-Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor

Bu arıza meydana geldiğinde musluktaki sıcak su akışında dalgalanma olması gerekir. Bir ısınır bir soğur. Normalde sadece musluğa gitmesi gereken sıcak su ikiye bölünüyor. Cihaz siz suyu açtığınızda kalorifer kısmını kapatma işlemini tam anlamıyla yapamadığından bu sorun ortaya çıkar.(lütfen güvendiğiniz bir teknik servis çağırınız.)
5-Radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk

Filtre tıkalı olabilir
Peteklerdeki su kirli olabilir
Cihazın yanlış ayarında sorun olabilir
Cihazın sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarında aksama olabilir.
Kalorifer tesisatınızın döşenme seklinde yapılmış bir hata olabilir
Kombiye yakın petekleri kısarsanız uzak peteklere su daha hızlı ulaşır
Bu işlemlerden sonrada olmadıysa lütfen güvendiğiniz bir teknik servis çağırınız.
6-Ferroli Kombi su akıtıyor.

Cihazın suyunu gereğinden fazla doldurmuş olabilirisiniz(1.5 bar olmalıdır)
Cihazın tesisat bağlantılarında aşınmalar olabilir.
Kombinin imbisat deposunda problem olabilir(genleşme problemi)
Hava tahliye arızalanmış olabilir(teknik servis)e başvurunuz
Kombinizin su doldurma vanası arızalı olabilir
Radyatörün hava alma yerinden su basıncını düşürünüz. Bu durum tekrar ederse teknik servis çağırınız
7-Ferroli Kombi ses yapıyor

Cihazın fan motorunda problem olabilir
Cihazın devir daim motorunda problem olabilir
Cihazın haznesindeki suda hava olabilir
Cihazın sıcak su ile kaloriferi ayrıştırıcı parçalarda hata olabilir(üç yollu vana)
8-Ferroli Kombi sıcak su vermiyor

Su açıldığında cihaz yanıyor fakat ısıtmıyorsa suyu gereğinden fazla açmış olabilir (kış aylarında)
Isınan suyun bir kısmı kalorifer sistemine karışıyor olabilir
Sıcak su hattına baksa bir yerden su karışması olabilir
Cihazın sıcak su ile ilgili aksamlarında problem olabilir(teknik servise başvurunuz..)
Sayğılarımla...

Bu sorun oluştuğunda ilk yapılacak iş banyodaki veya hangi batarya da sorun varsa o bataryanin iç göbeklerini mutlaka yenisi ile değiştirin...Ama kaliteli birşey olsun.Kalitesiz olursa aynı arızayı yine yapar...Göbeklerden yapar genelde sıcak su kesintisini...Bunu da çoğu insan bilmez...Genelde teknik servis bilir...Bende naçizane az da olsa teknik servis de çalıştığım için biliyorum :)

diyafram lastiği delinmiştir. değiştir sorunun cözülsün

Bilgiler için teşekkurler. Pompada ariza olabilir.

şohbenlerde böyle sorun olunca diyaframdan çıkıyor..kombide de diyaframdan olabilir...

bendede aynı marka ,aynı sorun var.banyodaki batarya yeni kombi 1 senelik.servis mi çağırmam gerekir..

Evet, baca temizligi ile ayni sorunu cozdum, ayrica baymak luna marka kombimde fan isigida yaniyordu. Duzeldi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri