Kombi regülatöründeki dalgalanma

baris312

Üye
Elimde 500Va lık bir kombi regülatörü var.Kullanılmıyordu bilgisayara bağlayım dedim.Monitördeki bir sorun yüzünden sigortası attı bende yeni bir sigorta taktım ama elimde 3a sigorta yoktu bende 2a takmak zorunda kaldım.Sonra çalıştı bir süre sıkıntısız kullandım.Bilgisayarı yer değişikliği için söktüm ve başka yere taktım ama kombi regülatöründeki röleler sürekli açıp kapatmaya başladı hiç durmadan açıp kapatıyorlar.Üzerindeki voltaj göstergeside sürekli değişiyor.Bu sorun sigortadan olabilir mi? üzerindeki transistörleri ve ölçebileceğim komponentleri kısa devre kontrolü yaptım sağlam gözüküyorlar.

Regülatör modeli : Baysallar 500va kombi regülatörü

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elimde 500Va lık bir kombi regülatörü var.Kullanılmıyordu bilgisayara bağlayım dedim.Monitördeki bir sorun yüzünden sigortası attı bende yeni bir sigorta taktım ama elimde 3a sigorta yoktu bende 2a takmak zorunda kaldım.Sonra çalıştı bir süre sıkıntısız kullandım.Bilgisayarı yer değişikliği için söktüm ve başka yere taktım ama kombi regülatöründeki röleler sürekli açıp kapatmaya başladı hiç durmadan açıp kapatıyorlar.Üzerindeki voltaj göstergeside sürekli değişiyor.Bu sorun sigortadan olabilir mi? üzerindeki transistörleri ve ölçebileceğim komponentleri kısa devre kontrolü yaptım sağlam gözüküyorlar.

Regülatör modeli : Baysallar 500va kombi regülatörü
Sigortadan olamaz , regülatörün gücü ile bilgisayarın gücü eşit gibi duruyor. Daha düşük gücü olan bir cihaz ile deneyiniz sorun belli olur .

Regülatörü yüksüz bağlıyorum yine aynı durum röleler sırayla tetikleniyor sürekli

Başka prizlerde dene , muhtemelen regülatör bozuldu.

Bu regülatörde smps gibi mi çalışıyor? Çünkü içinde büyük bir trafo var ve çıkışlarını röle ile kontrol ediyor ve 50hz de çalışıyor smps trafolar yüksek hz de çalışmıyor mu? Bu konuda fazla bilgim olmadığı için biraz karmaşık geliyor bunlar bana.

Kondansatörler ve entegreler hariç herşeyi ölçtüm herhangi bir sıkıntı göremedim. Sanırım entegreler de arıza meydana geldi.

Ekli dosyalar

• 20210324_062803.jpg
    20210324_062803.jpg
    236.8 KB · Görüntüleme: 34
Regülatörü yüksüz bağlıyorum yine aynı durum röleler sırayla tetikleniyor sürekli
Sigorta attı diyorsunuz bu veri ile çözüm aramaniz
Diğer
Yüksüz ve yüklü başka yerde deneyin ( başka binada ) sonuç?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri