Kombi kendiliğinden calışiyor

Arkadaşlar herkese kolay gelsin
Babamın evinden demir döküm atron kombi var bazen kendiliğinden çalışıyor bütün petekleri ve mutfak sıcak suyu da kapatiyorum yine kendiliğinden çalışıyor bunun nedeni nedir bilen arkadaşlar yardımcı olsalar memnun ölürüm şimdiden herkese teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• IMG_20190217_110857.jpg
    IMG_20190217_110857.jpg
    306.6 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_20181221_224658.jpg
    IMG_20181221_224658.jpg
    296.4 KB · Görüntüleme: 83
Kombilerde donma emniyeti vardır, donma tehlikesine karşı çalışır. şalteri ve gaz vanası açık ise kombi aşırı soğuklarda Petek ve musluk suyunu kapatmış olsanız bile çalışır, suyun donma durumu gibi bı durum söz konusu değil ise yinede kombi çalışıyor ise, derece seçilen düğmelerin altındaki potansiyometre bozuk olabilir, onlar sağlam ise bahsettiğiniz durumda ekranda Petek mı muslukmu sembolü çıkıyor hangisi çıkıyor ise o kısma bağlı sıcaklık sensörünu kontrol edin. Benim evimdeki kombi Daikin marka petek potansiyometre si bozuk yazın bile ara sıra devreye giriyor [emoji1].

İlave olarak;amatörüm ama bildiğim kadarıyla sıcak su kullanımında kombi konfor modundaysa suyu kombide setlenen belli bir sıcaklıkta hazır tutar.Bu su sıcaklık düştüğündede devreye girip çıkabilir.

Kombilerde donma emniyeti vardır, donma tehlikesine karşı çalışır. şalteri ve gaz vanası açık ise kombi aşırı soğuklarda Petek ve musluk suyunu kapatmış olsanız bile çalışır, suyun donma durumu gibi bı durum söz konusu değil ise yinede kombi çalışıyor ise, derece seçilen düğmelerin altındaki potansiyometre bozuk olabilir, onlar sağlam ise bahsettiğiniz durumda ekranda Petek mı muslukmu sembolü çıkıyor hangisi çıkıyor ise o kısma bağlı sıcaklık sensörünu kontrol edin. Benim evimdeki kombi Daikin marka petek potansiyometre si bozuk yazın bile ara sıra devreye giriyor [emoji1].

İstanbul dan oturuyor üz sıcak havadan da kendiliğinden çalışıyor

Devamlı çalışsa idi pompa derdim ama pompa çalışma süresi zaman aralığı biraz ihtimal ama pompa devrede olabilir
Ön gösterge panelinde gösterisinde uyarı yokmu

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri