Kombi ilk çalıştığı esnada tv görüntüsü gidip geliyor

Masyaka

Üye
İncelemelerim sonucu olay ateşleme esnasında gelişiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
..parazit yapıyor ateşleme devresi.

Topraklamanız kötü diye düşünüyorum bunun sonucu besleme resetleniyor çok gitmez arıza verir tamirci yolu görünür elektroni cihazlarınızın.

..parazit yapıyor ateşleme devresi.
Acaba parazirmi yoksa bilirmisiniz bilmiyorum 90 lı yıllardaki tv lerde caddede yolda herhangibir benzimli aracın ilk marşı basıldığında ekran bi titrerdi sanırsam kombinin manyetelu çakmapından etkileniyor gibi geldi bana

Topraklamanız kötü diye düşünüyorum bunun sonucu besleme resetleniyor çok gitmez arıza verir tamirci yolu görünür elektroni cihazlarınızın.
Tv de uydu cihazıda topraklama kullanmıuor yani fişleri uygun değil

Bu arada tv ve kombi arka arkaya ve aynı hatdan besleniyorlar

İncelemelerim sonucu olay ateşleme esnasında gelişiyor

1 - enerji ( elektrik )
2 - kombi ekranı gidip geliyor
3- ateşleme yapmıyor . ( kombi ekranı var )
4 - vs
cümle açıklaması tam değil

incelemeyi siz biliyorsunz tam bilği anlatırmısınız ?
markası ,model
Buderus U072 gibi bir seri modeller ise ara sıra ateşlemede ( ekrana 6A gibi ) sorun vardı yeni ( versiyon ) yazılım yüklemesi yapılarak sorunun çözümü !!!
3 yıl öncesi kombilerde !!! ( eski versiyon yazılımlı yeni satış kombilerde olabilir )
bayinin elinde kalmış olanlar için diyelim .
servis yeni yazılım yüklemesi yapmamış ise

ne yapıldı temizlik vs gibi
bu problemi aralıklarla yapıyormuydu ? ( ateşleme reset almıyor durumu )
kombi çalışıyor ( enerji var )
ateşleme mi almıyor ? resetleme yapıyor mu ?
tam açıklayıcı bilğiler .

Son düzenleme:
1 - enerji ( elektrik )
2 - kombi ekranı gidip geliyor
3- ateşleme yapmıyor . ( kombi ekranı var )
4 - vs
cümle açıklaması tam değil

incelemeyi siz biliyorsunz tam bilği anlatırmısınız ?
markası ,model
Buderus U072 gibi bir seri modeller ise ara sıra ateşlemede ( ekrana 6A gibi ) sorun vardı yeni ( versiyon ) yazılım yüklemesi yapılarak sorunun çözümü !!!
3 yıl öncesi kombilerde !!! ( eski versiyon yazılımlı yeni satış kombilerde olabilir )
bayinin elinde kalmış olanlar için diyelim .
servis yeni yazılım yüklemesi yapmamış ise

ne yapıldı temizlik vs gibi
bu problemi aralıklarla yapıyormuydu ? ( ateşleme reset almıyor durumu )
kombi çalışıyor ( enerji var )
ateşleme mi almıyor ? resetleme yapıyor mu ?
tam açıklayıcı bilğiler .
Bu sorun ile müşterimin evinde karşılaştım Kombi markası eca yeni kurulumu yapılmış televizton ise regal marka goldmaster markada mini uydu alıcısına sahip tvnin asılı olduğu duvarın hemen arkasındada kombi yer alıyor elektrik tesisatını
çeken firma tv için ayarlamış olduğu prizdende kombiye elektrik verilmiş ilk yaptığım incelemede
Tv nin yerini değiştirdim uydu alıcısı hariç bir sorun olmadı tv yi yerine aldım denedim uydu cihazını bağlamadan gene bir sorunla karşılaşmadım denemeden kastım kombiyi aç kapat yapıyoruz
Daha sonra uydu cihazını bağladım kombiyi aç kapat yaptım ve görüntü gitdi geldi uydu cihazının beslemesini yan odadan aldım ve tekrar denedim problem olmadı ama yerine takınca kombiden etkileniyor .

Bu durum iyi değil.

Kombiniz, ateşleme sırasında çok fazla elektirik tüketiyor (akım çekiyor) olmalı. Kombi arızalı olabilir.

Ayrıca, topraklamayı iyi kontrol edilmelidir. Topraklamada sorun varsa hattı kontrol etmeli ve gerekirse yeni bir topraklama hattı çekilmelidir. İşlem sırasında bütün elektirikli cihazlarınızı fişten çekilmelidir.

Piyasada çok fazla kombi regülatörü görüyorum. Bu da aklıma kombilerin elektrik dalgalanma ve voltaj düşüklüğüne hassas olduğunu getiriyor.
Evinizdeki voltaj düşükse kalkış sırasında çektiği akım aşırı düşüşe nedan oluyordur. Voltajı kontrol edin.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri