Kombi Elektrik Bağlantısı Nasıl Yapılır?(DIY-Resimli Anlatım)

Su tesisatıyla ilgili uğraştığım için kırıcı var. Onun fiyatı çok yüksek. (750) TL Ondan fiyat kabarık. Mesele 3 adet boru anahtarı var. 2'si izeltaş biri altaş. Bunun toplamı şu anda 250 TL. Taş motoru var 150 TL. Avuç içi taşlama var 150 TL. Boru kaynak makinem var 100 TL. Bunlar aklıma gelenler. Bir aralar hesaplamıştım dediğim fiyat çıkmıştı. Bir masatım var 80 TL.:D
Matkabım çin malı diye diğer malzemelerim de mi çin malı sandınız.:D

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Şimdiki aklım olsaydı bu malzemeleri almazdım. Kendi işimi bu aletlerle yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Hep çevrenin işi ve bedava. Artık eskisi gibi değilim yavaş yavaş soğuyorum bu işlerden.
Bir çocuğum daha olacak inşallah. Eder 2 çocuk. Allah öncelikle sağlık,din, iman versin. Sonra ise çocuklarımızla ailemizle ilgileniriz. Yavaş yavaş bu tamirat işlerini bırakır malzemelerde deponun atık eşyalarının altında kalır.:D

Şimdiki aklım olsaydı bu malzemeleri almazdım. Kendi işimi bu aletlerle yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Hep çevrenin işi ve bedava. Artık eskisi gibi değilim yavaş yavaş soğuyorum bu işlerden.
Bir çocuğum daha olacak inşallah. Eder 2 çocuk. Allah öncelikle sağlık,din, iman versin. Sonra ise çocuklarımızla ailemizle ilgileniriz. Yavaş yavaş bu tamirat işlerini bırakır malzemelerde deponun atık eşyalarının altında kalır.:D
Allah uzun ömür versin:)

Ağardan almak lazım hocam yoksa "filanca öğretmen varya çağır beleşe halleder" sözü kulağınıza gelmesin. Bizim Millet iyilikten anlamaz işi bitirirsin parayı bırak bir Allahrazı olsun demez birdaha arıza çıktığında da arkandan konuşur tam yapamadı bak yine arızalandı der.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri