Kombi bir kaç kez aç kapa yapmadan ateşleme yapmıyor.

atm10

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Kombimiz bir kaç kez aç kapa yaptığımda ateşleme yapıyor. Belli bir süre sonra yandıktan sonra ve ortamı ısıttıktan sonra ateşi kesince tekrar ateşlemek için aç kapa yapmak durumunda kalıyoruz. Sorun ne olabilir acaba?

Kombi ateş odasında ateşleme yapmaya yarayan metal bir elektrot var. Ucu zamanla oksitlenebiliyor bu yüzden ateşleme yapmıyor olabilir. İnce bir zımpara ile elektrotun ucunu zımparalarsanız düzelebilir. Sorun başka sebeplerden de kaynaklı olabilir.

Merhaba arkadaşlar,
Kombimiz bir kaç kez aç kapa yaptığımda ateşleme yapıyor. Belli bir süre sonra yandıktan sonra ve ortamı ısıttıktan sonra ateşi kesince tekrar ateşlemek için aç kapa yapmak durumunda kalıyoruz. Sorun ne olabilir acaba?

Aynı benzer mi ? sayılır . Benim kombimdeki sorun .

45 dereceye ayarladım kombi ilk defa normal yanıyor ( çalışıyor ) 55 derecede gaz kesiyor .
Sonrası 38 - 39 dereceye düşüyor tekrar pilot alev ateşliyor .
Fan çalışıyor 42- 43 ve kısa süre içinde dereceyi 54 -55 görüyor tık tık ses gazı kesiyor
Pompa devamlı çalışıyor .
3-4 kez böyle yapıyor sonrası normal çalışıyor .
Not : 40 derece ayarda oda ısınmıyordu 45 derece getirdim . ( aç kapama zamanı uzayınca )

Çözüm bulursanız yazmayı unutmayınız .

Kombi ateş odasında ateşleme yapmaya yarayan metal bir elektrot var. Ucu zamanla oksitlenebiliyor bu yüzden ateşleme yapmıyor olabilir. İnce bir zımpara ile elektrotun ucunu zımparalarsanız düzelebilir. Sorun başka sebeplerden de kaynaklı olabilir.
O parça ile alakalı değil. O ateşleme yi keser. Ateşleme yapmıyor ise hava prostati yada gaz valfi yada kart arızalı olabilir. Ateşleme trafosuda olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri