Kombi arızası

Selamün aleyküm ustalarim ustadlarim şimdi benim Demirdöküm kombim var bu kombi örneğin 50 dereceye ayarladigimda o dereceye geliyor devreden çıkıyor aradan 3. 5 saniye geçiyor tekrar devreye giriyor bunun nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamün aleyküm ustalarim ustadlarim şimdi benim Demirdöküm kombim var bu kombi örneğin 50 dereceye ayarladigimda o dereceye geliyor devreden çıkıyor aradan 3. 5 saniye geçiyor tekrar devreye giriyor bunun nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Genleşme tankı vardır tangın içindeki hava basıncı düşmüş olabilir ya da termometre arza lıdır onda yapar

Ntc bağlantılarını kontrol edin.oksitlenme olabilir.

Son düzenleme:
O kadar çabuk devreye girmesi gaz çok fazla olduğundan yanma odasından çıkışta ki boru üzerinde olan ntc sensör ısıyı çabuk algılıyor yanma sonunce pompa çalıştığı için birkaç saniyede soğuyor tekrar çalışıyor bunu birkaç defa yapıyor benim. Başıma geldi aynısı gaz ayarı kaçmış modülasyon da Yok 2kati gaz geçiyor selenoid den gaz vanasını kıs biraz yada yapabilirsen gaz valfinden benim kombide Demirdöküm atron

Ntc den değil sen direkt gaz ayarına bak sayactan bakabilirsin

Dönüş filtresi kirli olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri