komşudaki ilginc cihaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

slmn

Üye
geçen akşam komşunun prizinde takılı olan cihaz gördüm neddir diye araştırdım neymiş elektrik faturasını düşürüyormş üzerinde herhangi bir bilgi yok sadece 25 kv yazıyor bu nasıl oluyor sadece odada tv prizine takmışlar bunun faydası olurmu olması için bu cihazı nereye ve nasıl bağlamak gerekiyor saygı değer ustalarım yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
şu tv reklamlarındaki tasarruf cihazı aldatmacası.kıyamet kopacak diye inananların bu tip şeylere inanmasını normal görmek gerekir.

geçen akşam komşunun prizinde takılı olan cihaz gördüm neddir diye araştırdım neymiş elektrik faturasını düşürüyormş üzerinde herhangi bir bilgi yok sadece 25 kv yazıyor bu nasıl oluyor sadece odada tv prizine takmışlar bunun faydası olurmu olması için bu cihazı nereye ve nasıl bağlamak gerekiyor saygı değer ustalarım yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

pekii hocam cihaz güzel görüntüsüyle sizin dikkatinizi çekmiş komşunuza sordunuzmu işe yaramışmı.

bu cihazlardan çok görmeye başladım bugünlerde.soruyorum kaça aldın diye 100-250 lira arasında fiyatlar duyuyorum.
ben sorunca çoğu hemen atlıyor işe yarıyormu diye soruyorlar..........
tam beklediğim soru....dalgamı geçiyorum.....maliyeti 10 lira yok ...yararı olsa bütün elektrikçiler satar hergün ana habere konu olur falan filan ahanda ozaman dank ediyor.....
sövüp süprtmenin haddi hesabı yok......:p
keyif bende...:cool:

kompanızasyonun mınık olanıymış sorsan dalavere bı halta yaradıgı yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri