Komütatör Sorti mi Avize Sorti mi?

Sn @sami inci yani Akyar abi babam yaşındadır, bilgi birikimine, tecrübesine saygı duyduğum bir insandır. O yüzden büyüklerimizin bu türden ince dokundurmalarına alınmamak gerekir. Sayısı oldukça az olan tabiri caizse ayaklı kütüphane olan bu kişilerden maksimum seviyede faydalanmak gerekir.

Kütüphanesini başkasına saklasın, anlaşılan da saklıyor. Benim sorularıma tuhaf bulduğum imalı cevaplar vermesi dışında bir katkısını hatırlamıyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kütüphanesini başkasına saklasın, anlaşılan da saklıyor. Benim sorularıma tuhaf bulduğum imalı cevaplar vermesi dışında bir katkısını hatırlamıyorum.
Linye yi, sorti yi öğrenmeye çalışmak yerine, forumda "ara" botonunu kullanabilirsiniz. Ayrı başlık açmanıza gerek yoktu.

:rolleyes:
Soruyu bilen biri gibi sormak da ne demek oluyor? Soruda ne sorduğum gayet ortada. Anlaşılmayan hiçbir yanı yok. Farklı sortiler olduğunu veya armatürden armatüre geçiş ya da komütatördeki özel bir durum gibi bir durumda sorti olduğunu bilmiyorsanız, yani daha sortinin neye dendiğini bilmiyorsanız, konuda bilgisizmişsiniz. Bilgi vermeye değil, gereksiz ünlem işareti ve emojilerle laf sokmaya gelmişsiniz. Bu sizin benim sorduğum 2. soruya bu şekilde cevap vermeniz. Burası soru sorma, bilgi alma forumu, soru sorana laf sokma, abuk sabuk imalar yapma yeri değil. Sorulara cevap veremiyorsanız, vermeyin. Kimsenin kişisel sorunlarını çekmek zorunda değilim. Bilgi öğrenilen bir forumda bu tür bir cevap verdiğim için bile utanıyorum.

O yüzden sana bir zahmet, size demiyorum artık, benden o saygıyı hak etmiyorsun bence, bir daha sorularıma ve bana cevap verme, ünlem ve emojilerini kendine sakla. Hatta ilk cevap verdiğini sanıp, cevap veremeyen, imalı kaba üslup kullanan gibi kimse yazmasın.

İlk mesajınızda bilmediğimizi söylediniz:rolleyes:.Bu ferasete nasıl ulaştınız aceba ? Sizin tipinizdeki
adamlar,bilmediğini bilmeyen ve en zararlı tiplerdir.Hayat boyuncada bişey öğrenemezler.Bildiğini ! bile bilmeyen ! adamlara aslında vakit bile ayırmamak gerekir.88 mesajla,deryalığınızı ilan ettiniz:p 7000 me-
sajımı ! boş vakitlerde incele.Elektriğin,linye/sortiden ibaret olmadığınıda öğrenmiş ol.

Son düzenleme:
:rolleyes:

İlk mesajınızda bilmediğimizi söylediniz:rolleyes:.Bu ferasete nasıl ulaştınız aceba ? Sizin tipinizdeki
adamlar,bilmediğini bilmeyen ve en zararlı tiplerdir.Hayat boyuncada bişey öğrenemezler.Bildiğini ! bile bilmeyen ! adamlara aslında vakit bile ayırmamak gerekir.88 mesajla,deryalığınızı ilan ettiniz:p 7000 me-
sajımı ! boş vakitlerde incele.Elektriğin,linye/sortiden ibaret olmadığınıda öğrenmiş ol.

Bilmediğini bilmeyen varsa, o da yanlış cevapları beğenen, cevap vermek yerine boş boş yazanlardır. Bilmediğim, komütatör ile kontrol edilen avizenin avize sorti olup olmadığıydı sadece. Sortinin ne olduğu veya farklı sorti türleri değil. Sen önce ne sorti, ne değil, git onu öğren. 7000 mesajın içinde bu tür boş yorumların epey yer kapladığına dahil bir izlenim edindim şimdi. Daha sortinin lambadan lambaya mı, armatürden armatüre mi olduğunu bilmiyorsun; o sebeple sözünü de aynen sana iade ediyorum.

Linye yi, sorti yi öğrenmeye çalışmak yerine, forumda "ara" botonunu kullanabilirsiniz. Ayrı başlık açmanıza gerek yoktu.

Boş yorum yapanlar yazmasın dedim, değil mi? Gidip adam tutma faaliyetini başka kapıda yap. İyi niyetle yazmış olsaydın, zaten benim hakkımda atıp tutanın boş yorumunu beğenmezdin. O kadar merak ediyorsan da, git komütatör ve avize sorti yaz, ara, komütatör ile kontrol edilen avizenin komütatör mü, avize sorti mi olduğuna dahil hiçbir konu yok. Araştırmayı ben de biliyorum, araştırdım da. Sen asıl kendini ilgilendirmeyen boş konulara girmesen?

Son olarak da ikinizi de yok say tutuşuyla yok saydım, yazdığınız hiçbir yorum bana ulaşmayacak. Kendi kendinize yazıp durabilirsiniz artık.

Son düzenleme:
Sayın kagem bu ne öfke bu ne yargısız infaz. Senin yazdığını anlamadığın için defalarca okuyup ne demek istediğini ve bizlerinde nasıl cevap verdiğine iyi bak bakta anla. Lakin kızma darılma olmadan. Burdaki her kişi birbirinden saygılı bilgili ve inanki hiçbir saygısızlığıda hak eden kişiler değillerdir. Sami beyi yakınen tanımış olsaydın veya yorumlarını anlayarak okusaydın inanki saygı duruşuna geçerdin. Adamın senin benim gibilerinin yasından fazla tecrübe ve kariyeri vardır. Elektrik mühendisi ve devlette görev yapmış biri, bizlerden de yaşlı. yaşını bırak saygıdeğer bir abimiz. Onun bilgi ve tecrübesini bizler tartışamayız.
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Sayın kagem bu ne öfke bu ne yargısız infaz. Senin yazdığını anlamadığın için defalarca okuyup ne demek istediğini ve bizlerinde nasıl cevap verdiğine iyi bak bakta anla. Lakin kızma darılma olmadan. Burdaki her kişi birbirinden saygılı bilgili ve inanki hiçbir saygısızlığıda hak eden kişiler değillerdir. Sami beyi yakınen tanımış olsaydın veya yorumlarını anlayarak okusaydın inanki saygı duruşuna geçerdin. Adamın senin benim gibilerinin yasından fazla tecrübe ve kariyeri vardır. Elektrik mühendisi ve devlette görev yapmış biri, bizlerden de yaşlı. yaşını bırak saygıdeğer bir abimiz. Onun bilgi ve tecrübesini bizler tartışamayız.
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Hiç hoşlanmadığım şey, teknik sorulara gereksiz ve boş yorumlar yazıp, tartışma alanına çevirenler. Konudan bağımsız bir şey diyeceksen, özelden mesaj at. Kendi bilgisizliğini bana yıkmaya da çalışma. Benim sorum açık, sen daha sortinin tanımını dahil bilmiyorsun, bilmemekle de kalmıyor, uygunsuz şekilde sanırım sen bu konuları hiç bilmiyorsun diye kaba bir cevap veriyorsun. Seni de yok say tuşuyla yok saydım, yok saydığım sonuncu kişi olursun umarım.

Sen hoşlansan ne olur hoşlanmasan ne olur ki? sen hoşlanacaksın diyede bir kural yok. Bizler bilmiyorsak kaynak göstererek budur dersin.
NE İNSANLAR GÖRDÜM ÜZERİNDE ELBİSE YOK, NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇERİSİNDE İNSAN YOK.

Kelimeler manaya giydirilmiş elbiselerdir. Elbiseyi değerli kılan içindekiler, içindekileri değerli kılan da elbiselerdir. Her ikisini güzel ve anlamlı gösteren ise usûl ve üslûptur.
cevap veren arkadaşlar cevap alana kötü uslüpta üstten bakışla yazarsa forum bilgialış verişi (VEYA YADIMLAŞMA )değil, bilenin kendini tatmin ettiği saçma bir yere dönüşür.
Not: sözüm kişilerden bağımsız geneledir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri