Kolon Şeması Üzerindeki Yangın Koruma Röleleri ile İlgili

teşekkürler

rezistans kardeş dediğin gibi bir problemle karşılaştım,kontrol sırasında projem değiştirldi önceden, bir şantiye projesiydi, hat başı direği inşaatın karşısındaydı, bende panoyu binanın tam önüne doğru çizdim,kontrol sırasında memur arkadaş yolun karşısında direğin yanında olmasını istedi, fakat benim kendime haklı bir sebebim vardı :) şantiyede kullanılacak motorların enerji kabloları yolun ortasında mı gezecek dedim,arkadaş aşırı mevzuatçı, ama tecrübesiz olduğu için gerekli açıklamayı o anda veremedi, projeyi değiştirip panoyu hat başı yapmamı istedi, daha sonra bende onaylı projeye nasıl elektrik vermezsiniz gazıyla gittim kuruma :) projeyi onaylayan mühendis arkadaşı buldum durumu anlattım, burada bence hala kendisininde hatası var ama bana mantıklı bir mevzuat cevabı verdi, ölçü tablosu hat başında olmak zorundaymış, dağıtımı nereye istersem yapabilirmişim böyle enteresan bir durumlada karşılaştım tabii, kontrolü bende iple çekiyom :) kendi onayladığını onaylamayan imza yetkisini kendine bir ego haline getirmiş ve tüm dünyası oturduğu masadan ibaret olan bi sürü adam var bu kurumlarda ama her zamanda öyle değil tabii çok iyi niyetli yardımcı olmaya çalışanlardan var,şu kaçak akımı olayını deneyecem, burdan haberdar ederim sizi :)

sayaç panosunun konma nesafesi zannedersem 80m ye kadar kabul ediliyor.tabiiki birazda muayene memurunun ruh haline bağlı yönetmelik aynı ama uygulamalar mualesef her yerde farklı.inşaatı görmeden imza atanlarda (attıranlarda) var işini mevzuata göre yaptığın halde işi yokuşa sürenlerde var tabiiki eee ne yapalım uğraşmak bizim işimiz mücadeleye devam yılmak yok slm

sayaç panosunun konma nesafesi zannedersem 80m ye kadar kabul ediliyor.tabiiki birazda muayene memurunun ruh haline bağlı yönetmelik aynı ama uygulamalar mualesef her yerde farklı.inşaatı görmeden imza atanlarda (attıranlarda) var işini mevzuata göre yaptığın halde işi yokuşa sürenlerde var tabiiki eee ne yapalım uğraşmak bizim işimiz mücadeleye devam yılmak yok slm
Müşteri hizmetleri yönetmeliği mi?bir de bu 80 mt olayı nedir?

müşteri hizmetleri değil iç tesisat yönetmeliği 80metreden kasıt drekle sayaç panosu arasındaki mesafe slm

iyi akşamlar bir konuda bişey sorcam üstad işyerinde elektrik pan0muzda 100 amper KOMPAK ŞALTER kullanıyorum 100 kw elektrik kullanabilioruz sanayide 3plastik enjeksyon makinamız var herbirinin 22kw motoru var elektiriğe fazla yükleince şartel atıyor patlıyo 125amp de vermıolar bi fikrin varmı bu konuda

100a şalter kurtarmaz tabiiki zaten 3 makina sadece 66kw yaparki tek başına 120 a çeker diğer aydınlatma veya kullanılan başka cihazlarda muhakkak vardır.150-160a den aşağı kurtarmaz. slm

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri