Koli bandı ile baskı devre yapımı

Selam
Baskı devre yapımı konusunda tecrübeli arkadaşların,Koli bandı ile baskı devre konulu yazıyı okuyup bir açıklama yapabilirlermi?

http://www.emo.org.tr/ekler/decf726c6affe55_ek.pdf

..diğerleri ile aynı..koli bandının yapışkan yüzeyini birbiri üzerine katlamak gerekecek..yoksa yazıcıya sokamayız..koli bandı denemedim..

Koli bandını kağıda boşuk bırakmadan yanyana yapıştırıp yazıcıya verilirse olabilir.

..ilgili dökümanda koli bandının ucuz olduğu yazıyor..
kuşe kağıt varken bantla falan uğraşma..

IMG_1030.JPG

Ben yazıcıdan fotokopi kağıdına çıktı aldıktan sonra .Çıktıyı plakete mandalla tutturup Aseton döküyorum
Kağıtın tamamen kurumasına saç kurutma makinası ile biraz yardım.Ve soğuduktan sonrada sıcak suda kağıt kendini bırakıyor elle biraz hafif ovalama dan sonra sonuç bu.Fakat yukarıdaki yazı ilgimi çekti .Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 45795

Ben yazıcıdan fotokopi kağıdına çıktı aldıktan sonra .Çıktıyı plakete mandalla tutturup Aseton döküyorum
Kağıtın tamamen kurumasına saç kurutma makinası ile biraz yardım.Ve soğuduktan sonrada sıcak suda kağıt kendini bırakıyor elle biraz hafif ovalama dan sonra sonuç bu.Fakat yukarıdaki yazı ilgimi çekti .Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.
İlginç bir yöntemmiş. Daha önce duymamıştım. Bakırları eritirken yollar zarar görmüyor mu bu şekilde yaptığınız zaman?

Peki kullandığınız yazıcı standart bir yazıcı mı yoksa lazer mi? Yöntem hoşuma gitti,zahmetsiz görünüyor,denemek istiyorum yakın zamanda :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri