kojenerasyon şalt sahaları,elektriksel sistemleri

enginkerem

Üye
iyi günler arkadaşlar,
elektrik üretimi yapan ve devlete satan,3 adet gaz motorlu,alternatör çıkış gerilimi 11kv olan,direkt devletin 34,5 kv hattına bağlanacak bir doğalgaz kojenerasyon elektrik santralinin:
-tek hat şeması
-şalt sahası ve elemanları
-elektriksel sistemi nasıl olmalıdır?
örneğin og giriş,ölçü,çıkış hücreleri,og panoları,ag panoları,akım-gerilim trafoları,güç trafoları,iç ihtiyaç trafosu,kesiciler,ayırıcılar,bara lar,kompanzasyonu,nötr dirençler vs.
tüm sistemi bir arada gösterebilecek bir şekil ve açıklama gönderebilirseniz çok memnun olacağım
saygılarımla

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn enginkerem,
Bu istedikleriniz az buz şeyler değil. Bence öncelikle biryerden başlamalısınız. Bu konuda sana yardımcı olabilirim ancak elemanlar felan dediğin anlatılacak gibi değil ben sana birkaç şalt sahası resmi göndereyim ve istersen tek hat şemasınıda birlikte oluşturabiliriz.

Kolay gelsin.

teşekkürler Sn.darma,sizi msn ime ekliyorum,haberleşelim
saygılarımla

burda şalt sahası ne geziyo onu anlamadım? 11kv alternator den cıkıp 34.5 a yükseltecek bi tesiste şalt?

bizi de haberdar ederseniz iyi olur ya bilgimiz olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri