Koşu bandı mıknatısı çalışmıyor

emregul903

Üye
Hayırlı akşamlar. Koşu bandımın motoru gören mıknatısı çalışmıyor.Yenisini aldım denedim yine çalışmıyor. bunu devre dışı bırakıp nasıl kullanabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
IMG_20211229_202101.jpg

IMG_20211229_202055.jpg

IMG_20211229_202113.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
olasılıklar dahilinde söylüyorum, mıknatısın karşısında büyük ihtimalle reed röle vardır, çalışma mantığına göre of yada on yapınız. yani reed röleyi ya kısa devre yapacaksınız yada iptal edeceksiniz.

İlk resimdeki parça optik sensore benziyor. Manyetik sensor değil. İki uçlu U şeklinde bir ucunda optik işin yayan led karşısında da alici optik var. Bu ikisi arasında perde yada döner yarikli levha olacak.

Muhtemelen motor malına bagli olmali. Devir bilgisini geri gönderen sensor bu.

İlk resimdeki parça optik sensore benziyor. Manyetik sensor değil. İki uçlu U şeklinde bir ucunda optik işin yayan led karşısında da alici optik var. Bu ikisi arasında perde yada döner yarikli levha olacak.

Muhtemelen motor malına bagli olmali. Devir bilgisini geri gönderen sensor bu.
manyetik sensör mü almam lazım yani ?

ama resimdeki sensörü yeni aldım zate aliexpress ten yine çalışmadı koşu bandı . bu optik sensör olduğu için mi çalışmıyor anlayamadım

Evet sorun bence de diğer sürü kartında.

Sorun asıl nedir? Ekrana yazı ariza kodu v.s. Ne oluyor tam olarak.

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri