KNX Rgb'lerde renk sorunu

cgryldz35

Üye
Ustalarım . Rgb'lerimiz bu şekilde farklı renklerde yanmakta. Bu sorun nasıl çözülür. Sebebi nedir?

Ekli dosyalar

• IMG-20180512-WA0013.jpg
    IMG-20180512-WA0013.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 50
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kontrol kutusu var mı kumandalı mı?

Otomasyona hakim değilim. @cgryldz35 rgb ve ortak +/- hatlarının voltajına bak derim örneğin kırmızı rengi sadece seçtin, R kanalında (şeritlerin 12v olduğunu farzediyorum) 12v olmalı ve diğer kanallarda hiç voltaj okumaman gerek, okuyorsan farklı renkleri bu sebepten görüyoruz bu durumda kontrol elemanları-mosfetler arızalıdır.

Son düzenleme:
ledlere gerekenden fazla voltaj verilmiş ledler bozuluyor olabilir...

Kablolardaki gerilim düşüm oranını
%3 altında tutunuz. Ledler ~11.5V
dan aşağıda sıkıntılı olurlar.

Hali hazırda bir proje için , rgb kontrol etmek istesem ne yapmam gerekli. hangi malzemeyi almam lazım
RGB kontrol balastı - MARKA bildiginiz var mı
RGB led

Hali hazırda bir proje için , rgb kontrol etmek istesem ne yapmam gerekli. hangi malzemeyi almam lazım
RGB kontrol balastı - MARKA bildiginiz var mı
RGB led
BOSMER firmasının LVP-4 isimli led kontrol cihazı var. birçok fonksiyona sahip. tavsiye ederim

yerdeki ledleri ne ile sürüyorsunuz dali mi,sdmx mi, yoksa piyasada satılan rgb suruculer ilemi ?
benim anlaıgım kadarı ile komple tek sürücü ile sürüyorsanız sürücü ile ilgili bir sıkıntınız yok ama iki veya 3 adet rgb sürücü varsa sürücülerinizde oksitlenme kablo cıkmış olabilir ya da armaturlerinizde kablo çıkmış veya oksitlenmiş olabilir bu sekilde değerlendirmek gerekiyor,otomasyon kontrolünüz varsa adreslerinizde bir karişiklık olabilir diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri