KNX bina otomasyonu

Knx'i knx yapan şu an 360 markanın destegidir.Bol kesedende sallamasın kimse.Knx ürünü üretmeyip ama lisans alan firmalar var.Bu bir standart'dır.Kalite ve güvence standartdır.Şu ana kadar 20 ye yakın knx markalarının ürünlerini kullandım.Hemen hepsininde artı ve eksileri var.Sip uygulamalarıda yaptım,konsiyaj hizmetleri ve site yönetimi şeklinde uygulamalarda yaptık.
Knx bir şekilde gateway,serverler vb. şekillerde diğer sistemlere entegre oluyor.Buda onun tercih edilebilir hale getiriyor.Saygılarımla..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Knx'i knx yapan şu an 360 markanın destegidir.Bol kesedende sallamasın kimse.Knx ürünü üretmeyip ama lisans alan firmalar var.Bu bir standart'dır.Kalite ve güvence standartdır.Şu ana kadar 20 ye yakın knx markalarının ürünlerini kullandım.Hemen hepsininde artı ve eksileri var.Sip uygulamalarıda yaptım,konsiyaj hizmetleri ve site yönetimi şeklinde uygulamalarda yaptık.
Knx bir şekilde gateway,serverler vb. şekillerde diğer sistemlere entegre oluyor.Buda onun tercih edilebilir hale getiriyor.Saygılarımla..

Kasım2014 itibariyle 366 üyesi bulunan bir protokolün argesi...Bu cümleden ne anlıyorsunuz bilmem ama ben 366 marka desteğini anlıyorum.

Birde tavsiye...Karşınızdakilerin kim olup olmadığını bilmeden en iyi ben biliyorum tavrına girmezseniz iyi olur.Çünkü siz gene bu forumda Knx hakkında bilgim yok öğrenmek istiyorum dediğiniz zamanlar ben bu dediğiniz uygulamaları yapıyordum.Bu yüzden önce üslubunuzu düzeltin.Burası bilgi paylaşım platformu sallama yeri değil.Birinin yanlışı varsa bunun düzeltilmesi gene saygı çerçevesinde olur.

Çok önyargılı ve hoyratça ifade etmişsiniz kendinizi.
KNX tarafında ki ilk dönemleri bilmiyorsunuz anladığım kadarı ile. KNX, zamanla bu hale geldi ve artık zirveyi tartışmasız bir şekilde korumuyor. Suyu ısınmaya başladı; ki ilgili firmalar kendi butik çözümlerini üretmeye başladılar. IoT nin yaygınlaşması ile; ki 2-3 sene gibi bir süre öngörüyorum, KNX ciddi bir evrim geçirecek ve KNX olmaktan çıkacak. Altyapısı bu dönüşüm için uygun değil. Tamamlayıcı gibi görünen unsurlar hakim olup, telegram altyapısı tamamlayıcı/destekleyici hale gelecek.
Bunu kim olarak söylediğimi merak ederseniz diye açıklama düşeyim;
Mutfakta ki aşçılardan birisi idim. İlave olarak, bu forumda BMS konusunda çok ciddi birikime sahip hatta geliştirici(developer/installer değil) seviyesinde üyeler olduğunu biliyorum/tanıyorum.
Böylesi ortamlarda "Biliyorum" derken ciddi düşünmek lazım...

Bazı şartnamelerde knx zorunlu tutuluyor, özellikle kamu ihalelerinde. Bundan dolayı knx desteği vermeyi düşünüyoruz, yoksa lazım değil.

Piyasadaki çaplı müteahhitlerin çoğu knx' den habersiz, adam direk fiyat ve ödeme koşullarına bakıyor. Kat karşılığı anlaşabilirse ne ala :)

arkadaşlar bina otomasyonunda tesisat nasıl döşenir senaryo nasıl yazılır bu konuyla ilgili kurslar varmı nasıl öğrenilir bu iş

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri