Klimaya 40 amper B sigorta bağlanmış

harun_86

Üye
Merhabalar, geçen sene yurt dışına tatile çıkmıştım , bu arada annem alt katta pek kullanılmayan klimayı söktürüp benim üst kattaki odama taktırmış, klima besleme kablosuyla odamdan aşağıdaki sigorta prizine gidiyor , besleme kablonun içinde toprak hat var, klimaya siemens 40 amper B sigorta takılmış, klima dışında bu sigortada çalışan başka cihaz yok, yaklaşık 1 senedir kullanıyorum sıkıntı yaşamadım, şimdi bakıyorumda 25 amper yeter diyorlar 40 takmanın ne zararı olabilir, pek anlamam elektrik işlerinden

Birde şu duvarın içindeki kırmızı renkli kablo ne kablosu arkadaşlar? Kahverengi faz, sarı toprak, mavi nötr kablosuydu bildiğim kadarıyla

Ekli dosyalar

• 20201204_155107.jpg
    20201204_155107.jpg
    280.9 KB · Görüntüleme: 83
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
O sigortanın hiçbir amacı yok, çok büyük olduğu için sigorta neredeyse hiç atmayacak.
Galiba kablo standartlarına uyulmamış, kahverengi yerine kırmızı kullanılabiliyor ama usta elinde olan kabloyu kullanmış.

Birde şu duvarın içindeki kırmızı renkli kablo ne kablosu arkadaşlar? Kahverengi faz, sarı toprak, mavi nötr kablosuydu bildiğim kadarıyla
Ne kadar estetikten yoksun , çirkin çalışan teknik elemanlar var bu ülkede . Ben her yaptığım işi en güzel şekilde yapmaya çalışmaktan acayip keyif alan bir adamım . Şu kargacık burgacık ekleri ve kabloları görünce mideme kramp giriyor .

Ne kadar estetikten yoksun , çirkin çalışan teknik elemanlar var bu ülkede . Ben her yaptığım işi en güzel şekilde yapmaya çalışmaktan acayip keyif alan bir adamım . Şu kargacık burgacık ekleri ve kabloları görünce mideme kramp giriyor .
Aslında buat baglantisinda bı sorun yok..biyerlere elektrik çekmek için açılmış buat kablo kanalıyla devam edilmiş..aslında yapılmaması gereken bir davranış ama sonradan ilave cihaz olunca bazen mecbur kalinabiliyor..

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri