Klimamda Isınma Sorunu Var (Gaz Basıldı)

arkadaşlar yıllardır regal klima kullanıyorum gayette iyi idi . yer değişikliği oldu ondan sonra sıkıntılar sürekli devam etti durdu . servisten arkadaşlar geldi klimaya gaz bastılar klima biraz ısıtmaya başladı ama eskisi gibi ısıtmıyor . servis anca bu kadar olur dedi bundan daha fazla sıcak üflemez dedi ve gitti . halbuki önceleri gayet sımsıcak hava üflerdi . artık karşısında durunca serine yakın hava üflüyor ortamın havasını ılıtıyor üşümüyorsunuz o kadar . eskiden sımsıcak hava üflerdi . . .

sizce bu bir sorun mudur yoksa artık klimamın miadımı dolmuştur , daha fazla performans alamam mı ne dersiniz veya sorun nedir ne yapabilirim sizce bana yol gösterin .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
iki aydır bizdede aynı problem var ve şu anda ustalar burada dış ünite fanını iptal ettiler klimaların birisi ısıtmaya başladı diğeriyle halen uğraşıyorlar :)

Dış üniteyi yıkadılar birde dışardaki fan hararet yaptırıyormuş onu sürekli çalışmaya aldılar (devre dışı bırakacaklarını söylediler di bir önde öyle yazmıştım ) fasılalı çalışmayı devre dışı bırakıp sürekli çalışmaya aldılar arkadaşım şu an itibari ile herhangibir sorunumuz kalmadı bizim .

arkadaşlar yıllardır regal klima kullanıyorum gayette iyi idi . yer değişikliği oldu ondan sonra sıkıntılar sürekli devam etti durdu . servisten arkadaşlar geldi klimaya gaz bastılar klima biraz ısıtmaya başladı ama eskisi gibi ısıtmıyor . servis anca bu kadar olur dedi bundan daha fazla sıcak üflemez dedi ve gitti . halbuki önceleri gayet sımsıcak hava üflerdi . artık karşısında durunca serine yakın hava üflüyor ortamın havasını ılıtıyor üşümüyorsunuz o kadar . eskiden sımsıcak hava üflerdi . . .

sizce bu bir sorun mudur yoksa artık klimamın miadımı dolmuştur , daha fazla performans alamam mı ne dersiniz veya sorun nedir ne yapabilirim sizce bana yol gösterin .

Selam Abi.Yerdeyismede klimada farkliliq olmamalidir.Klima koyulmus oda larda fark ola bilir.Evvelki odayla simdiki oda da farkliliq odurki,odayla oda arasinda odanin boyu kucuk olmasi ,odalardaki kapi ve pencerelerin cok veya az olmasi.oda hundurluk farki ve oda izolesinde fark ola bilir.
Birde col unite koyulmus yer digerine gore soyuq ve ya kulekli yer olursa dis unitede buzlama yapib soyumasi azala bilir.

Selam Abi.Yerdeyismede klimada farkliliq olmamalidir.Klima koyulmus oda larda fark ola bilir.Evvelki odayla simdiki oda da farkliliq odurki,odayla oda arasinda odanin boyu kucuk olmasi ,odalardaki kapi ve pencerelerin cok veya az olmasi.oda hundurluk farki ve oda izolesinde fark ola bilir.
Birde col unite koyulmus yer digerine gore soyuq ve ya kulekli yer olursa dis unitede buzlama yapib soyumasi azala bilir.

Dış üniteyi yıkadılar birde dışardaki fan hararet yaptırıyormuş onu sürekli çalışmaya aldılar (devre dışı bırakacaklarını söylediler di bir önde öyle yazmıştım ) fasılalı çalışmayı devre dışı bırakıp sürekli çalışmaya aldılar arkadaşım şu an itibari ile herhangibir sorunumuz kalmadı bizim .

iki tane farklı servis geldi biri kendi servisi diğeri farklı bir servis . ikiside böyle birşey olabileceğini söyleyip gereğini yapan olmadı da . acaba benmi el atsam klimaya :)
( klima aynı yere takıldı ortam değişmedi )

Internet cafe Klimada qaz normal ise onda ic unitede olan boru sensoru olcub 3 veya 5 OM artiq koysan Ariza aradan kalkmis olur.Mesela boyle Klimadaki boru sensoru olcdun oldu 4 OM onu 9 OM ile evez et problem aradan kalkmis olacaq.
(Ama qaz klimada normal olcudeyse yapa bilirsiniz)Bence bu islemi icin servisden usta cagirirsan iy olur.

Kolay gelsin

Dostum cihaz verimini etkileyen etkenlerden en önemlisi sistem yer değiştiğinde gazının kaçmış olması muhtemel..

dahada önemlisi cihazın gazı toplandı diyelim ikinci yere mekanık montajları yapıldı.. en son gazı salınmadan önce sistem iyice vakuma alınması gerekiyor. Eğer vakuma alınmadıysa içerde kalan asal gaz dediğimiz yoğuşmayan gazlar sistemin verimini düşürür.

cihazınızın ikimci montajında servis sistemi yeterince vakumladımı ..?

cihazın gazını atıp güzelce vakumlayıp (tesisatı kontrolettirip sökme takmalarda aynı borular kullanıldıysa borular kırılmış olabilir )tekrar gaz şarjı yaptır.sisteemde hava var yani yoğuşmayan gaz bu gazlarda soğutma ve ısıtma sistemlerinin baş düşmanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri