Klimalar Hangi Dış Ortam Sıcaklık Aralığında Çalışabilmeli?

kemalbnc

Üye
İyi günler. Biz UPS odamıza 3 tane 48000 Btu'luk klima almayı düşünüyoruz. Fakat hangi dış ortam sıcaklık aralığında çalışabilmeli? Ankara için düşünelim. Şimdiden teşekkürler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi günler. Biz UPS odamıza 3 tane 48000 Btu'luk klima almayı düşünüyoruz. Fakat hangi dış ortam sıcaklık aralığında çalışabilmeli? Ankara için düşünelim. Şimdiden teşekkürler..
sevgili dostum alacağınız klimanın marka ve modeline bağlı olarak sizin sorduğunuzkriterler değişir..
çok genel olarak klimalar +5 ve +43 derece arasında çalışabilirler...inverter dediğimiz klima çeşitleri genelde -10 15 ila +50 derecede bile çalışabiliyorlar genelde...
sizin aslında merak ettiğiniz konu kışın çok soğuk havalarda klima çalışırmı ise eğer ...cihazınız o odada yaz kış soğutma modunda çalışacağı için problem olacağını sanmıyorum.. yani kışın dış ortam -20 derece bile olsa cihaz soğutma modunda problem çıkarmayacaktır.
sevgiler
saygılar hakan

Merhabalar,

Alacağınız klimaların dış ünite fanları kondenser basıncına göre çalışmaz ise, kışın çok soğuk havalarda sorun çıkaracaktır. Alacağınız klimaların, dış ünite kondenser fanlarının basınç kontrollü olup olmadığını sormanızda fayda var. Eğer yok ise harici olarak bu cihazlardan taktırırsanız yaz kış çalışır her hangi bir sorun yaşamazsınız.

Saygılar.

merhabalar,
dış ortamın -20 /-25 dereceyi gördüğü Eskişehir/İnönü civarındaki bir fabrikada 48K klimaları kullanabiliyoruz.klimalar sürekli soğutma modunda çalıştığından dolayı şu ana kadar sorun yaşamadık.sadece dış ünitelerin kar altında kalmasını engelledik.sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

kolay gelsin.

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. herbirinizin ayrı ayrı yorumları kafamdaki soruları giderdi. hepinize iyi günler diliyorum

dostum sadece merakımdan soruyorum...
3 tane 48 lik klima dan bahsediyorsunuz ups ler kapalı dolaplar içinde midir kaçtenedir bilmem ama eğer dolaplar içide ise neden pano kliması düşünmüyorsunuz

pano kliması nedir o konu hakkında bilgim yok ama evet UPS'ler dolap içerisinde.

Merhabalar,
Kemal bey Hakan beye kullanım yerlerinizle alakalı görselleri pano ölçülerini ve güç bilgisini verebilirseniz ne tür pano kliması kullanabileceğiniz konusunda yardımcı olacaklardır.aslında ilk kurulumda bu tip yerleri pano kliması ile sabit ısıda tutmayı sağlayacak şekilde dizayn etseler bunların hiç birisi yaşanmaz.

kolay gelsin

Sezercan Bey durumu hallettik teşekkür ederim hepinize. iyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri